Materiał partnera
Materiał partnera

Organizatorzy konferencji postawili sobie za cel rozwijanie rynku nieruchomości w regionie oraz promocję wysokich standardów działania. – Naszym zdaniem imprezy branżowe powinny mieć praktyczny charakter. Dlatego przy ustalaniu programu kierowałyśmy się tym, jakie korzyści prelegenci mogą zaoferować uczestnikom konferencji. Wiemy, że najsilniej przyciąga ekspercka wiedza, stąd przemyślany dobór tematów. Nie mniej istotne są nieoficjalne rozmowy i networking, na co również przewidziałyśmy czas – mówi Zdzisława Kristof z biura projektowania wnętrz Lovti, które podjęło się organizacji konferencji.

Branżę deweloperską reprezentował Bartłomiej Solik, Partner Zarządzający TDJ Estate. Spółka jest odpowiedzialna za realizację głośnej inwestycji .KTW w Katowicach oraz budowę osiedla mieszkaniowego na terenie dawnej Ryfamy w Rybniku. Podczas wystąpienia Bartłomiej Solik mówił o korzyściach z członkostwa w śląskim oddziale Polskiego Związku Firm Deweloperskich. – Od 2002 roku działamy w trosce i imieniu inwestorów, którzy swoją pracą przyczyniają się do zaspokajania potrzeb mieszkaniowych i gospodarczych kolejnych pokoleń. Naszą misją jest zapewnienie firmom deweloperskim jak najlepszych warunków do rozwoju, a także wspieranie i reprezentowanie ich w walce o lepsze prawo – przekonywał.

Mecenas Leszek Krupa, wspólnik Kancelarii Kupilas&Krupa z Bielska-Białej, skupił się na zobowiązaniach deweloperów wynikających z nowelizacji ustawy deweloperskiej. Zaznaczył, że na etapie profesjonalizacji działalności firmy, brak współpracy z ekspertami może generować problemy. – W kontekście prowadzenia firmy deweloperskiej niezwykle istotne jest uzyskanie wsparcia prawnego i podatkowego. Wybór odpowiedniej formy prawnej i optymalizacja podatkowa mają kluczowe znaczenie dla przyszłej opłacalności inwestycji oraz zminimalizowania ryzyka dla osób tworzących spółkę – powiedział mecenas Krupa.

Swoje wystąpienie miały również Wiesława Brzezina-Klocek i Zdzisława Kristof z biura Lovti. Organizatorki konferencji mówiły o możliwościach współpracy deweloperów oraz biur nieruchomości ze specjalistami zajmującymi się projektowaniem wnętrz i tworzeniem wizualizacji 3D.

Wątek marketingu w branży nieruchomości podjęła Joanna Rechnio, dyrektor operacyjna agencji marketingowej 4People z Katowic. Jej prezentacja dotyczyła wpływu kredytu 2% na sprzedaż nieruchomości oraz skuteczności wybranych metod dotarcia do klientów. – W celu zwiększenia efektywności działań przyda się pełny plan marketingowo-sprzedażowy oparty o różne kanały komunikacji. Jeśli strona internetowa to koniecznie w wersji mobilnej. Warto wykorzystać potencjał wyszukiwarek internetowych, mediów społecznościowych i lokalnej prasy – wyliczała Joanna Rechnio.

Skuteczna realizacja inwestycji deweloperskich zależy od dobrych relacji z władzami lokalnymi. Samorząd otwarty na dialog w tak istotnej dla mieszkańców kwestii, jak rynek nieruchomości, pozwala wcielać w życie ideę przyjaznego miasta. Z takiego założenia wychodzą władze Rybnika, co potwierdził Dawid Strupowski, Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Obsługi Inwestorów. Podczas swojego wystąpienia przedstawił on zakres wsparcia, na jakie mogą liczyć przedsiębiorcy zainteresowani inwestowaniem w mieście. Warto podkreślić, że sama konferencja została zorganizowana przy współpracy z Urzędem Miasta Rybnika.

Na zakończenie konferencji wystąpił Krzysztof Kűhn, prezes Zarządu Kűhn Biuro Rachunkowe, który przypomniał, jak ważna dla branży jest płynność finansowa. Głównym wątkiem prelekcji była optymalizacja kosztów i działalności dzięki Estońskiemu CIT, czyli ryczałtowi od dochodów spółek. Zdaniem doradcy finansowego za tym rozwiązaniem przemawiają liczne korzyści, takie jak kontrola nad terminem i wysokością opodatkowania, efektywnie niższa stawka podatkowa, brak zaliczek miesięcznych na podatek dochodowy czy brak daniny solidarnościowej.

Konferencja Profesjonaliści Rynku Nieruchomości odbyła się 27 września w Rybniku. Wzięło w niej udział niemal 80 osób reprezentujących firmy deweloperskie i budowlane, biura nieruchomości oraz inne podmioty branży nieruchomości. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Piotr Kuczera, Prezydenta Miasta Rybnika, a partnerem merytorycznym był Śląski Oddział Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Komentarze

Dodaj komentarz