UM Racibórz
UM Racibórz

Podczas ostatniej konferencji prasowej, prezydent miasta, Dariusz Polowy oraz wiceminister Spraw Zagranicznych, Paweł Jabłoński, poinformowali o włączeniu zachodniej obwodnicy Raciborza do rządowego programu budowy 100 obwodnic. Dzięki temu projektowi, który został zakwalifikowany jako inwestycja priorytetowa, miasto otrzyma 500 milionów złotych na realizację przedsięwzięcia.

Zachodnia obwodnica Raciborza ma znacząco zmniejszyć natężenie ruchu w centrum miasta, przynosząc ulgę mieszkańcom w zakresie korków i bezpieczeństwa drogowego. Prezydent Polowy podkreślił, że obwodnica będzie nie tylko rozwiązaniem problemów komunikacyjnych, ale również istotnym elementem wspierającym lokalną gospodarkę. Projekt przewiduje także tworzenie nowych miejsc pracy.

Wiceminister Jabłoński zapewnił, że niezależnie od przyszłych zmian w rządzie, realizacja obwodnicy jest zapewniona, jako że jest ona częścią wieloletniego programu rządowego.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad będzie odpowiedzialna za realizację projektu, współpracując ściśle z lokalnymi i wojewódzkimi władzami.

Komentarze

Dodaj komentarz