Dominik Gajda
Dominik Gajda

W niedzielę, 3 grudnia, mieszkańcy Rybnika będą świadkami XIX edycji Biegu Barbórkowego. Wydarzenie to, organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, przyciąga zarówno lokalnych biegaczy, jak i gości z innych miast. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję przebiec przez serce miasta, pokonując trasę przebiegającą m.in. przez ulice Budowlanych, Żołędziową, Wierzbowa i Rynek.

Z uwagi na bieg, mieszkańcy oraz goście Rybnika mogą spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym wzdłuż trasy biegu. Ograniczenia w ruchu będą obowiązywać w godzinach od 11:00 do 14:00. Aby zapewnić bezpieczeństwo uczestników i widzów, konieczne będzie wprowadzenie tymczasowych zmian w organizacji ruchu.

Również komunikacja miejska zostanie dostosowana do potrzeb wydarzenia. W godzinach biegu wyłączony z użytku będzie przystanek Rybnik Maroko Nowiny Szkoła. Autobusy linii 1, 33, 43, 46, 48 i 52 zostaną tymczasowo przekierowane na alternatywną trasę przez ulice Budowlanych, Kominka i Zebrzydowicką. Zarówno pasażerowie, jak i kierowcy powinni przygotować się na możliwe opóźnienia i zmiany w rozkładach jazdy.

Bieg Barbórkowy to nie tylko sportowe wydarzenie, ale również finał Biegowego Grand Prix Rybnika. W tym roku biegacze będą ścigać się pod hasłem dzikich zwierząt, a motywem przewodnim jest gepard – symbol siły i szybkości, pasujący do charakteru biegu.

Komentarze

Dodaj komentarz