KMP Żory
KMP Żory

Wczesnym rankiem z środy na czwartek doszło do niebezpiecznego zdarzenia w jednym z lasów w Żorach. 38-letni mieszkaniec miasta, spacerując w lesie, nagle doznał urazu nogi, co spowodowało krwawienie i wymagało natychmiastowej pomocy medycznej.

Po otrzymaniu zgłoszenia, policjanci niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania mężczyzny. Z powodu braku precyzyjnych informacji o jego lokalizacji, dotarcie do niego było utrudnione. Mimo tych przeszkód, po około 30 minutach poszukiwań, funkcjonariusze odnaleźli poszkodowanego. Policjanci udzielili pierwszej pomocy i wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe, które przetransportowało mężczyznę do szpitala.

- Pomoc medyczna i szybkość działania, w przypadku poważnych sytuacji jak ta, jest niezwykle ważna. Dlatego warto pamiętać, że w przypadku nagłych wypadków należy jak najszybciej wezwać służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer alarmowy 112, jak również w miarę możliwości dokładnie określić lokalizację, aby pomoc mogła dotrzeć na miejsce jak najszybciej - apeluje asp. Marcin Leśniak.

Komentarze

Dodaj komentarz