Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne

Urząd Miasta Żory wychodzi naprzeciw potrzebom mieszkańców, organizując kolejną edycję akcji "Sadzonki", która odbędzie się już w sobotę 13 kwietnia w godzinach od 9:00 do 14:00 przy Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) zlokalizowanym w Żorach przy ul. Okrężnej 5.

Zasady są proste:

  • Mieszkańcy Żor mogą wymienić makulaturę, szkło lub kompletny sprzęt RTV/AGD na piękne sadzonki kwiatów, krzewów i drzew, które ozdobią ich otoczenie.
  • Za 10 kg makulatury lub 10 kg szkła otrzymają 1 sadzonkę. Możliwa jest również wymiana 5 kg makulatury i 5 kg szkła na 1 sadzonkę.
  • Oprócz makulatury i szkła, można również oddać kompletny mały sprzęt RTV/AGD (np. mikrofalówka, odkurzacz) w zamian za 1 sadzonkę. Za kompletny duży sprzęt RTV/AGD (np. pralka, lodówka) otrzymają aż 3 sadzonki.
Plakat przedstawia sadzonkę rośliny na zielono-białym tle
fot. UM Żory

Dlaczego warto wziąć udział?

  • Akcja "Sadzonki" to nie tylko sposób na zdobycie pięknych roślin, ale również na zadbanie o środowisko naturalne. Wymiana surowców wtórnych na sadzonki to gest w duchu ekologii, który pozwala ograniczyć produkcję odpadów i promować recykling.
  • To także doskonała okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu i wspólnego sadzenia roślin z rodziną lub przyjaciółmi. Sadzenie i pielęgnacja roślin to świetny sposób na relaks i oderwanie się od codziennych obowiązków.
  • Dodatkowo, udział w akcji to świetna zabawa i możliwość poznania nowych osób.

Nie czekaj! Weź udział w akcji "Sadzonki" i zadbaj o zieleń w swoim otoczeniu!

Komentarze

Dodaj komentarz