UG Czerwionka-Leszczyny
UG Czerwionka-Leszczyny

Tężnia solankowa w Parku Furgoła to nie tylko atrakcja wizualna, ale przede wszystkim cenny dar natury dla zdrowia. Inhalacje solanką, bogatą w mikroelementy takie jak jod, brom, magnez, wapń, krzem, potas i żelazo, przynoszą ulgę w schorzeniach górnych dróg oddechowych, wspomagają leczenie nadciśnienia tętniczego i redukują stres. Pobyt w tężni to niczym krótki wyjazd nad morze – inhalacje słoną bryzą pozytywnie wpływają na cały organizm, wzmacniając odporność i poprawiając samopoczucie.

Sercem tężni jest drewniana konstrukcja wypełniona gałązkami tarniny, po której spływa solanka. Rozbijając się na krzakach, woda odparowuje, uwalniając dobroczynne dla zdrowia aerozole. Nachylenie ścian tężni zapewnia optymalny przebieg procesu parowania, a specjalna niecka u dołu konstrukcji zbiera wodę, która ponownie trafia do obiegu.

Korzystanie z tężni solankowej jest proste i przyjemne. Wystarczy przyjść do Parku Furgoła i poświęcić minimum pół godziny na inhalacje. Dla najlepszych efektów zaleca się godzinne sesje, które można połączyć ze spacerem lub szybkim marszem wokół tężni.

Otwarcie tężni solankowej to znakomita wiadomość dla wszystkich mieszkańców Czerwionki-Leszczyn i okolic. To nie tylko nowa atrakcja na mapie miasta, ale przede wszystkim miejsce, gdzie można zadbać o zdrowie i zrelaksować się w otoczeniu natury.

Komentarze

Dodaj komentarz