KMP Rybnik
KMP Rybnik

Znane polskie przysłowie brzmi "Od wódki rozum krótki" i w tej starej mądrości ludowej jest bardzo wiele prawdy. O słuszności porzekadła przekonać się można na drastycznym przykładzie trójki mężczyzn, którzy w mieszkaniu przy ulicy Wandy bardzo hucznie imprezowali.

Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że było już po godzinie 22.00 i zakłócali w ten sposób ciszę nocną oraz spokojny sen sąsiadów. Ci ostatni w końcu nie wytrzymali i zadzwonili na policję.

Pierwsza interwencja funkcjonariuszy zakończyła się pouczeniem. Imprezowicze ściszyli muzykę i wydawało się, że ta noc zakończy się dla nich co najwyżej kacem. Po jakimś czasie jednak sytuacja wróciła do stanu poprzedniego.

Tym razem jednak policjanci, którzy udali się na interwencję w celu okiełznania uczestników libacji, napotkali opór trójki mężczyzn w wieku 34, 35 i 40 lat. Delikwenci zachowywali się agresywnie, słownie znieważali stróżów prawa, a później siłą próbowali wyrzucić ich z mieszkania.

Podczas dalszych czynności okazało się, że wszyscy trzej mają w czubie, a najmłodszy miał przy sobie w dodatku zabronioną prawem substancję. Teraz narwani panowie odpowiedzą przed sądem za znieważenie interweniujących funkcjonariuszy Policji oraz naruszenia nietykalności cielesnej. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Dodaj komentarz