UM Żory
UM Żory

Leszek Hoderny to 56-letni absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach, gdzie ukończył Wydział Górnictwa i Geologii ze specjalizacją "Maszyny Górnicze i Wiertnicze". Posiada również liczne studia podyplomowe, m.in. na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Uniwersytecie Jagiellońskim, Krakowskiej Akademii - Centrum Studiów Podyplomowych oraz Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Jego bogate doświadczenie zawodowe obejmuje pracę w branży górniczej, gdzie przeszedł drogę od ślusarza mechanika pod ziemią w KWK "Pniówek" do stanowiska nadsztygara i Pełnomocnika Dyrektora ds. Zintegrowanego Systemu Zarządzania. Od 2017 roku kontynuował pracę w Biurze Zarządu JSW S.A., zajmując m.in. stanowisko Pełnomocnika Zarządu ds. zintegrowanego systemu zarządzania i zarządzania ryzykiem oraz Zastępcy Dyrektora Biura Audytu i Kontroli. W latach 2019-2021 pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej JSW Innowacje S.A., a w 2020 roku powierzono mu stanowisko p.o. Prezesa Zarządu tejże spółki.

Zaangażowanie w sprawy miasta

Oprócz bogatego doświadczenia zawodowego, Leszek Hoderny od wielu lat aktywnie działa na rzecz Żor i jego mieszkańców. W latach 2006-2014 pełnił funkcję radnego Rady Miasta Żory, a w latach 2015-2018 był Prezesem klubu LKS Baranowie. Angażował się również w działalność MZOZ Żory jako członek rady nadzorczej w latach 2015-2019. Od 2023 roku przewodniczy radzie nadzorczej Żorskiej Agencji Rozwoju Sp. z o.o.

1

Komentarze

  • Michał 27 maja 2024 21:15Rozumiem, że stołek zastępcy będzie piastował społecznie? Ten Pan ma tyle funkcji, że nie wiem jak znajduje czas na jedzenie.

Dodaj komentarz