UM Jastrzębie-Zdrój
UM Jastrzębie-Zdrój

W najbliższym czasie prowadzone będą prace wykończeniowe, obejmujące m.in. malowanie oznakowań poziomych i nasadzenia zieleni w rejonie ronda. W związku z tym możliwe jest tymczasowe wprowadzenie zmian w organizacji ruchu, dostosowanych do aktualnych etapów prac. Ruch pojazdów będzie na bieżąco regulowany, a o ewentualnych utrudnieniach będą informować stosowne znaki drogowe oraz sygnalizacja świetlna.

Nowe rondo dla nowego centrum handlowego

Nowe centrum handlowe "Karuzela" powstaje u zbiegu ulic Jana Pawła II i Broniewskiego. Inwestycja realizowana przez firmy Karuzela Holding i Mitiska REIM zaoferuje na powierzchni 12 000 metrów kwadratowych 15 sklepów popularnych marek, m.in. Carrefour, Rossmann, Pepco, Sinsay, RTV Euro AGD, Dealz, Martes Sport, Jula i Kakadu Zoo. Otwarcie galerii handlowej planowane jest na pierwszą połowę 2025 roku.

Budowa ronda rozpoczęła się z początkiem października 2023 roku i miała na celu ułatwienie dojazdu do nowego centrum handlowego. Rondo zastąpiło dotychczasowe skrzyżowanie ulic Broniewskiego, Jana Pawła II i Armii Krajowej.

Komentarze

Dodaj komentarz