Jastrzębski Węgiel
Jastrzębski Węgiel

Jordan Zaleszczyk, wychowanek Trefla Gdańsk, od samego początku swojej kariery wykazywał wielki potencjał. Od młodzieżowych drużyn, przez II-ligowego Trefla Lębork, aż po debiut w PlusLidze, jego rozwój przebiegał dynamicznie. Zaleszczyk dołączył na stałe do pierwszej drużyny Trefla Gdańsk przed sezonem 2021/2022, a w ciągu czterech sezonów w PlusLidze zdobył 113 punktów w 32 meczach.

– Głównym powodem, dla którego zdecydowałem się na podpisanie kontraktu z Jastrzębskim Węglem było rozwijanie swojej kariery, wspinanie się po jej szczeblach jeszcze trochę wyżej. Wydaje mi się, że to będzie dla mnie dobry moment, żeby rozwijać się przyszłościowo, ale też żeby już pokazać swoją wartość i dodać dużo od siebie, by pomóc w jak najlepszych wynikach w nadchodzącym sezonie – mówi Jordan Zaleszczyk.

Zaleszczyk szczególnie wyróżnił się podczas meczu przeciwko Jastrzębskiemu Węglowi 9 marca tego roku, zdobywając 17 punktów, w tym sześć bloków i cztery asy serwisowe. Jego motywacja i determinacja w tym spotkaniu zrobiły ogromne wrażenie na władzach klubu.

Perspektywy i oczekiwania

Prezes Jastrzębskiego Węgla, Adam Gorol, ma wielkie nadzieje związane z nowym nabytkiem.

– Jordan Zaleszczyk to jeden z najbardziej obiecujących zawodników swojego pokolenia na pozycji środkowego. Gracz młody, a już z pewnym doświadczeniem na parkietach PlusLigi. Chłopak ze świetnymi warunkami fizycznymi i dynamiką. Do tego pewny siebie na boisku, grający bez kompleksów wobec bardziej utytułowanych rywali, co pokazał w tegorocznym meczu z nami w Gdańsku. Wierzę, że jest to przyszłość naszego Klubu, ale i polskiej siatkówki. Bardzo się cieszę z jego pozyskania – mówi Adam Gorol, prezes JW.

Specyfikacja zawodnika

  • Pozycja: Środkowy
  • Data i miejsce urodzenia: 23.04.2002r., Puck
  • Wzrost: 204 cm
  • Waga: 91 kg
  • Zasięg w ataku: 350 cm
  • Zasięg w bloku: 330 cm

Komentarze

Dodaj komentarz