KMP Żory
KMP Żory

11 czerwca, podczas briefingu prasowego, doszło do zdarzenia, które potwierdziło wysoką skuteczność i profesjonalizm żorskiej policji. Asp. Marcin Leśniak, rzecznik prasowy komendy, zatrzymał na gorącym uczynku mężczyznę podejrzanego o rozbój na dwóch nastolatkach.

Natychmiastowa reakcja i pościg

Podczas wywiadu udzielanego dziennikarzom, do asp. Leśniaka podeszli wyraźnie zdenerwowani 16-latkowie. Opowiedzieli, że chwilę wcześniej w rejonie placu zabaw zostali napadnięci przez nieznanego im mężczyznę, który groził im nożem i zmusił do oddania pieniędzy.

Policjant natychmiast podjął działania. Dzięki szczegółowemu opisowi sprawcy, przekazanemu przez chłopców, szybko rozpoczął poszukiwania. Nastolatkowie towarzyszyli mu w pościgu, a już po krótkim czasie, przed jednym ze sklepów na pobliskim osiedlu, udało się zidentyfikować napastnika.

Skuteczność działania

Asp. Leśniak bez wahania obezwładnił i zatrzymał 32-letniego mężczyznę. Podczas przeszukania okazało się, że miał on przy sobie nóż oraz skradzioną gotówkę. Zatrzymany został przekazany patrolowi prewencji, a dalsze czynności wykazały, że był już wielokrotnie karany za podobne przestępstwa.

Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi mu teraz kara do 20 lat więzienia.

Postawa godna naśladowania

Szczególne słowa uznania należą się 16-latkom, którzy pomimo stresującej sytuacji zachowali zimną krew i przekazali policjantowi istotne informacje, co znacząco przyczyniło się do szybkiego zatrzymania sprawcy.

Komentarze

Dodaj komentarz