Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą w Jastrzębiu-Zdroju zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który w internecie oferował do sprzedaży bilety na koncerty, festiwale, mecze piłki nożnej oraz inne popularne wydarzenia. Jak się okazało, bilety te nigdy nie istniały, a kupujący padli ofiarą oszustwa. Śledztwo wykazało, że mężczyzna oszukał 47 osób, wyłudzając od nich blisko 13 000 złotych.

Jak działał oszust?

Przestępca najpierw sprawdzał terminy i miejsca odbywania się popularnych wydarzeń, a następnie zamieszczał ogłoszenia o sprzedaży biletów na znanych portalach społecznościowych. W ogłoszeniach oferował wejściówki w atrakcyjnych cenach, co przyciągało uwagę potencjalnych kupujących. Osoby zainteresowane zakupem kontaktowały się z nim poprzez prywatne wiadomości, gdzie oszust podawał fałszywe dane oraz numer konta bankowego. Niewinne ofiary, nieświadome podstępu, przelewały pieniądze za bilety, których nigdy nie otrzymywały.

Dochodzenie i konsekwencje

Policjanci szybko wpadli na trop 27-latka i ustalili, że oszukał on aż 47 osób. Mimo że mężczyzna już wcześniej został objęty policyjnym dozorem, nie powstrzymało go to przed kontynuowaniem działalności przestępczej. Zgromadzony materiał dowodowy trafił do Sądu Rejonowego w Jastrzębiu-Zdroju, który zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Teraz oszustowi grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Dodaj komentarz