Kogut / GKS Jastrzębie

Piłkarze z Jastrzębia do samego końca poprzedniego sezonu walczyli o ligowy byt. Ostatecznie to się udało i GKS może kolejny raz przygotowywać się do drugoligowych rozgrywek. Jednym z elementów tych przygotowań są mecze sparingowe. Jastrzębianie w pierwszym meczu kontrolnym zremisowali 2:2 z GKS-em Katowice, a w drugim 0:0 z Termaliką Nieciecza.
W sobotę podopieczni Dawida Pędziałka rywalizowali na Stadionie Miejskim przy ul, Harcerskiej z LKS-em Goczałkowice-Zdrój. Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po trafieniu w 14. minucie Pawła Kucharczyka – prowadzili 1:0. Miejscowi dominowali w I połowie i powinni prowadzić wyżej, ale doskonałej sytuacji nie wykorzystał m.in. Szymon Kiebzak. Po zmianie stron GKS nadal miał przewagę, udowodnił ją już w doliczonym czasie gry, kiedy to na listę strzelców wpisał się Krystian Mucha i mecz ostatecznie zakończył się wygraną jastrzębian 2:0.
Kolejny sparing GKS rozegra w piątek, 12 lipca o godz. 17:00. Wtedy to na stadion przy ul. Harcerskiej przyjedzie Unia z Turzy Śląskiej.

PO MECZU POWIEDZIAŁ
Mariusz Pawełek, trener bramkarzy GKS-u
To był pożyteczny sparing. Za nami bardzo ciężki tydzień, w którym skumulowała się cała praca. Dzisiejszy rywal chciał grać w piłkę, zmuszał nas do biegania i dużego wysiłku. Ważne, że zagraliśmy na zero z tyłu, z tego się cieszymy. Zabrakło nam trochę skuteczności, ponieważ wynik mógł być wyższy. Teraz z dani na dzień będziemy schodzili z obciążeń treningowych, tak aby złapać świeżość. W sparingu z Turzą zagramy już w najsilniejszym składzie. Wszyscy zawodnicy są zdrowi i w treningu. Wierzę, że za dwa tygodnie będziemy gotowi do zmagań ligowych.

GKS Jastrzębie – LKS Goczałkowice-Zdrój 2:0 (1:0)
Bramki: Kucharczyk (13.), Mucha (90.)
GKS: Drazik, Rusin, Trojanowski, Kiebzak, Kargul-Grobla, Paprzycki, Ali, Rogala, Ziewiec, Mucha, Maszkowski, Baranowski, Walczak, Lech, Fietz, Kucharczyk, Jadach, Benek, Oslizło, zawodnik testowany.