Mistrzowie Polski juniorów w pchnięciu kulą i trójskoku (od lewej) Łukasz Kutek i Mateusz Kustra

Trenerzy i sami zawodnicy wracali ze Spały niepocieszeni, bo liczyli na o wiele bogatsze medalowe żniwo. Kilku młodych lekkoatletów RMKS-u Rybnik, Victorii Racibórz, KB MOSiR Jastrzębie, UKS Czwórki Żory i UKS-u Piątki plus Rydułtowy wyjeżdżało do Spały w roli faworytów w swoich konkurencjach. Nie wszyscy spełnili pokładane w nich nadzieje. Nie zawiedli zdobywcy złotych medali z RMKS-u Rybnik – Łukasz Kutek w pchnięciu kulą 6 kg, Mateusz Kustra w trójskoku oraz sprinterka z Victorii Katarzyna Hyjek. Łukasz Kutek sięgnął po mistrzostwo kraju wynikiem 18,61 m, Mateusz Kustra skoczył na odległość 15,19 m, a Kasia Hyjek pokonała rywalki i dystans 60 m przez płotki rezultatem 8,57 s. O medale postarały się również Oliwia Siwek z RMKS-u, która w skoku w dal na odległość 5,47 m zajęła drugie miejsce, i Karolina Żebrowska z Victorii, która w trójskoku z wnikem 11,84 m była trzecia. – Mistrzostwa nie były w pełni udane dla reprezentantów naszego klubu. Pechowo skakali w dal posiadający przed mistrzostwami najlepsze w Polsce wyniki Grzegorz Duda (zajął czwarte miejsce z wynikiem 7.19 m) i Mateusz Kustra (zajął piąte miejsce z wynikiem 7.13 m). Również Aleksandra Duda w skoku w dal zajęła dopiero piąte miejsce (5.35 m). Cieszmy się ze zdobytych medali, wszak w Rybniku nie mamy żadnych warunków do przygotowania zawodników do startów halowych. Również zawodnicy Victorii w kilku konkurencjach mieli niedosyt z uzyskanych rezultatów. Blisko medali byli juniorzy Matylda Siedlok w biegu na 800 m juniorek (czwarte miejsce z wynikiem 2.19.06) i zdobywcy piątych miejsc w biegu na 60 m przez płotki – Martyna Hańczarowska (9.23) i Maciej Taciak (8.57) – komentował udział w MP juniorów naszych pięciu klubów trener RMKS-u Michał Olszar.