Kolejne zakażenia koronawirusem w kopalniach PGG i JSW

49 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzono w miniony weekend w kopalniach Polskiej Grupy Górniczej, a trzy w zakładach Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Na kwarantannie jest blisko 750 gór...

Od poniedziałku rozkład szkolny zawieszony

Ze względu na dodatkowe obostrzenia epidemiczne i wprowadzenie zdalnego nauczania w zdecydowanej większości klas w całej Polsce, Międzygminny Związek Komunikacyjny zmienia rozkład jazdy.

Czerwona strefa w całej Polsce!

Nowe obostrzenia ogłosił dziś Premier Mateusz Morawiecki - od soboty czerwona strefa będzie obowiązywać w całej Polsce.

Coraz bliżej wydobycia w kopalni Bzie

Jastrzębska Spółka Węglowa przyspiesza prace przy budowie kopalni Bzie, uruchomienie pierwszej ściany już w przyszłym roku.

Wracają na Harcerską

Do końca roku zespół GKS Jastrzębie rozegra przy Harcerskiej trzy spotkania.

Jastrzębianie polubili Odnawialne Źródła Energii

Już ponad 1500 gospodarstw domowych skorzystało z dofinansowania. W domach zainstalowano m.in. 941 kolektorów słonecznych, 299 pomp ciepła i 238 instalacji fotowoltaicznych.

Nielegalne automaty do gier

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą sprawdzili lokal, bo mieli podejrzenia, że mogą w nim być organizowane niedozwolone gry.

O literaturze po śląsku

Spotkanie z Grzegorzem Kulikiem w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jastrzębiu. Rozmowa o literaturze po śląsku odbędzie się 22 października o godzinie 18 w bibliotece głównej.