Za nami bajkowe ferie!

Wodzisławskie Centrum Kultury podsumowało tegoroczne "Ferie z innej bajki".

Kreatywni raciborzanie

Rozstrzygnięto konkurs "Nagraj to sam!", który był skierowany do młodych mieszkańców Raciborza.

Nie tylko czeski humor

O czym piszą Czesi? Między innymi o tym dowiemy się podczas spotkania online z Mirosławem Śmigielskim.

The Posit Collective online w WCK

Przed nami kolejne wydarzenie na onlajnie organizowane przez Wodzisławskie Centrum Kultury. Tym razem z wodzisławskiej sceny wybrzmi alternatywny rock z ponadczasowym przesłaniem. To za sprawą grupy T...

DJ Eprom online

Już w niedzielę, 17 stycznia, Dom Kultury Niedobczyce zaprasza na drugi z cyklu karnawałowych koncertów online. Tym razem czeka nas didżejski set pochodzącego z Jastrzębia-Zdroju DJ`a Eproma. Start o...

Trzy świnki: Pepa, Mela Kwi

Teatr Ziemi Rybnickiej zaprasza 17 stycznia o godzinie 16 wszystkie dzieci przed ekrany na bajkę muzyczną "Świnki 3 - Pepa, Mela Kwi".

Czytelnia znów otwarta. Gdzie?

Już od najbliższego poniedziałku 18 stycznia, czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej będą mogli skorzystać z materiałów dostępnych na miejscu. Taką możliwość udostępni biblioteka w Jastrzębiu-Zd...

Fauna w jastrzębskiej bibliotece

Jeszcze do końca stycznia, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju, można będzie obejrzeć wystawę zdjęć Ireneusza Jaworskiego.

Coś dla fanów jazzu

Pochodzący z Jastrzębia-Zdroju, Przemysław Strączek wydał właśnie nowy album "Fig Tree", który ukazał się w wersji winylowej. Przeczytajcie rozmowę z gitarzystą i kompozytorem jazzowym.

Jak spędzić ferie w Wodzisławiu Śląskim?

Wodzisławskie Centrum Kultury oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka w Wodzisławiu Śląskim, przygotowały wiele atrakcji dla dzieci w okresie ferii zimowych.

Pokoloruj zimę!

Miejski Ośrodek Kultury w Jastrzębiu-Zdroju zaprasza dzieci do udziału w konkursie plastycznym.

Włóczykij z obiektywem w Ciasnej

Jastrzębska galeria „Ciasna” zaprasza na wystawę fotografii Ewy Madej, prezentującą przyrodę i jej fascynujących mieszkańców.

Będą kolędować już 16 stycznia

„Canticum Novum” i „Camerata Nova” wystąpią wspólnie podczas koncertu kolęd, który odbędzie się już w styczniu w Wodzisławskim Centrum Kultury

Nie będzie ferii z MOSiR-em

Rozporządzenie dotyczące ograniczenia dostępu do obiektów sportowych spowodowało, że MOSiR w Jastrzębiu-Zdroju odwołuje zaplanowane na ferie zajęcia.

Carrantuohill pożegna rok online

Dom Kultury w Rybniku-Niedobczycach zaprasza 29 grudnia na sylwestrowo-noworoczny koncert online z dedykacją zespołu Carrantuohill. Początek o godzinie 19.30.