Ruszył bazarek fundacji MAli wspaniali

Dziś o godzinie 12, ruszył bazarek rybnickiej fundacji MAli wspaniali, która wspiera działalność medyków z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3.

Sanepid nie popuścił

Kilka dni temu rybnicka kawiarnia Sweet Home Silesia ogłosiła, że planuje swoje otwarcie mimo obostrzeń. Dziś odwiedził ją sanepid i policja.

Zawiozą Cię na szczepienie

Od 15 stycznia rozpoczęła się rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19. W pierwszej kolejności (po medykach) zaszczepieni zostaną seniorzy po 80. roku życia.

Seniorzy z problemami do rejestracji przeciw covid!

System rejestracji jest przeciążony, co przyznał nawet pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk. Nie można dodzwonić się na infolinię, rzadko, który senior po 80-tce ma także profil zaufany w I...

Elektrownia Rybnik z blokiem gazowo-parowym

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna wybuduje na terenie Elektrowni Rybnik blok gazowo-parowy o mocy około 800 MW, podstawowym paliwem dla nowej jednostki będzie gaz ziemny wysokometanowy.

DJ Eprom online

Już w niedzielę, 17 stycznia, Dom Kultury Niedobczyce zaprasza na drugi z cyklu karnawałowych koncertów online. Tym razem czeka nas didżejski set pochodzącego z Jastrzębia-Zdroju DJ`a Eproma. Start o...

Trzy świnki: Pepa, Mela Kwi

Teatr Ziemi Rybnickiej zaprasza 17 stycznia o godzinie 16 wszystkie dzieci przed ekrany na bajkę muzyczną "Świnki 3 - Pepa, Mela Kwi".

Więcej internetu w Rybniku

W Rybniku pojawiły się nowe miejsca z darmowym dostępem do internetu. Gdzie dokładnie?

Seniorki piszą wiersze!

Rybniccy seniorzy nie próżnują - wśród nich jest wiele osób, które dzielą się swoimi emocjami na papierze. O czym jest ich twórczość?

Lockdown trwa. Dyskoteka planuje otwarcie

Możliwe, że jeszcze w tym tygodniu będziemy mogli usiąść przy stoliku w kawiarni Sweet Home Silesia w centrum miasta, a miłośnicy muzyki rozrywkowej będą mogli odwiedzić klub Face 2 Face. Właściciele ...

Piotr Kuczera bez medalu w Doha

W Katarze odbywa się turniej Doha Masters w judo. Dziś walczył w nim zawodnik z Rybnika, Piotr Kuczera.

Brawura i alkohol (ZDJĘCIA)

12 stycznia na drogach powiatu rybnickiego doszło do 13 kolizji drogowych i jednego wypadku. Drogówka zatrzymała pijanego 51-latka „za kółkiem”, który uderzył w inny samochód.

Miłość do bólu. Wesprzyjcie leczenie Sagi! (ZDJĘCIA)

Serce krwawi, widząc 10-letnią skrajnie wychudzoną sunię z licznymi ranami. Dramat psa, ale również opiekunów z Czerwionki-Leszczyn. Dla Fundacji Jestem Głosem Tych, Co Nie Mówią była to jedna z trudn...

Dajcie nam pracować! (zapowiedź)

Możliwe, że jeszcze w tym tygodniu będziemy mogli usiąść przy stoliku w kawiarni Sweet Home Silesia w centrum miasta, a miłośnicy muzyki rozrywkowej będą mogli odwiedzić klub Face 2 Face. Właściciele ...

Kolejna działka w Rybniku na sprzedaż

Rybnik ogłosił przetarg na sprzedaż działki inwestycyjnej, znajdującej się przy ulicy Jerzego Giedroycia. Teren o powierzchni 12 187 m2, przeznaczony jest pod zabudowę usługową i produkcję.