Gniew kobiet na rybnickich ulicach

We wtorkowy wieczór protestujący ponownie pojawili się w Rybniku, przemarsz odbył się bez większych incydentów.

Rybnik w czasie Wszystkich Świętych

Od 30 października do 2 listopada, w związku ze wzmożonym ruchem drogowym w okolicy cmentarzy, na terenie miasta Rybnika wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu.

Trochę Wiednia w Rybniku

Jest w Rybniku takie miejsce, w którym poczujesz się jak na wytwornym wiedeńskim przyjęciu. Na stoliku zagości strudel wiedeński, tort Sachera, sernik albo jeden z wielu deserów, do tego oczywiście do...

Nie żyje Franciszek Wrana

26 października, w wieku 80 lat, zmarł Franciszek Wrana - od 4 lat był honorowym prezesem piłkarskiego Podokręgu Rybnik, w strukturach którego działał przez większość swojego życia.

Kolejne zakażenia koronawirusem w kopalniach PGG i JSW

49 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzono w miniony weekend w kopalniach Polskiej Grupy Górniczej, a trzy w zakładach Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Na kwarantannie jest blisko 750 gór...

VII Rybnickie Zaduszki Muzyczne

Wszystko wskazuje na to, że się odbędą - w sobotę, 31 października, w teatrze zaplanowano VII Rybnickie Zaduszki Muzyczne.

PUP w Rybniku wyróżniony

Doceniono niestandardowe i oryginalne działania rybnickiego urzędu w aktywizowaniu i promowaniu świadomego planowania kariery osób młodych.

Gorąco podczas protestu w Rybniku

Wczoraj odbyły się kolejne protesty kobiet w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego aborcji, także w Rybniku.

Adam Małysz mieszka w Chwałęcicach (GALERIA)

Często wywołuje to niedowierzanie. 19-latek sięga wówczas po nie do zbicia argument - dowód osobisty. W styczniu zatrudnił się jako ochroniarz na zimowym Grand Prix w Zakopanem, gdzie spotkał najleps...

Betonują Żorską

Trwa betonowanie płyty pomostowej wiaduktu na ulicy Żorskiej w Rybniku.

Zbiórka na cmentarzach - wolontariusze poszukiwani

1 listopada wolontariusze Fundacji Puls-Med Blisko Ciebie, ubrani w czerwone koszulki, będą zbierać fundusze na budowę hospicjum stacjonarnego w Rybniku. Zobaczysz ich na rybnickim cmentarzu przy ul. ...

Czerwona strefa w całej Polsce!

Nowe obostrzenia ogłosił dziś Premier Mateusz Morawiecki - od soboty czerwona strefa będzie obowiązywać w całej Polsce.

Rybnik upamiętni Kazimierza Kutza

Rada Miasta przegłosowała uchwałę o zmianie nazwy Placu Teatralnego, której pomysłodawcą był europoseł Łukasz Kohut.

Rybnik: Pomoc dla osób po COVID-19

Pacjenci, którzy przeszli COVID-19 i zakończyli leczenie kliniczne, mogą wziąć udział w projekcie z zakresu fizjoterapii oddechowej.