Trójkowe popisy

Przyjezdni wygrali ją różnicą sześciu oczek. Rybniczanom brakowało skuteczności. Sytuacja zamieniła się w drugiej kwarcie, kiedy podopieczni trenera Dariusza Szczubiała szybko odrobili stratę. Potem popis rzutów zza linii 6,25 m dał Stanisław Grabiec. Jego skuteczność szybko odebrała przeciwnikowi ochotę do gry. Grabcowi szli w sukurs Mirosław Frankowski i Adam Janus. Frankowski znów zaliczył efektowny przechwyt, kilka razy wyszedł z kontrą, trafiał osobiste i trójki. Janus od drugiej kwarty zaczął zdobywać przewagę na tablicach. Stanisław Grabiec dopiero w ostatniej odsłonie spotkania nie trafił dwa razy z rzędu i usiadł na ławce, wcześniej punktował za trzy siedem razy przy siedmiu próbach. To przede wszystkim jego dyspozycja rzutowa przesądziła o wysokim prowadzeniu do przerwy i rozstrzygnięciu pojedynku na korzyść gospodarzy. Dzięki wysokiej przewadze przez dłuższy czas przebywali na parkiecie młodsi koszykarze MKKS-u Grzegorz Gołucki, Adam Białdyga i Paweł Grzelczak. Choć nie ustrzegali się błędów, przeprowadzili kilka akcji, które mogły się podobać.

MKKS Rybnik – Śląsk II Wrocław 89:60 (14:20, 31:13, 15:13, 29:14)
MKKS: Grabiec 27, Frankowski 24, Janus 12, Paszowski 11, Ochodek 9, Gołucki 3, Białdyga 3, Kozieł 0, Rener 0, Grzelczak 0.
Śląsk II: Prostak 14, Mielczarek 9, Mroczek 9, Grzywa 9, Bochenkiewicz 9, Bawolski 4, Hałas 3, Bartnicki 3, Łaszkiewicz 0, Pryjma 0.

Wyniki pozostałych spotkań 17. kolejki:
Polonia 1912 Leszno – Olimpia Legnica 75:80 (16:27, 15:18, 19:19, 25:16),
MKKS Zabrze – AZS Politechnika Opolska 73:64 (12:18, 20:12, 21:11, 20:23),
Doral Staropolanka Nysa Kłodzko – AZS Kusy Trójka Kosz Szczecin 87:50 (22:18, 21:15, 21:6, 23:11),
Stal II Ostrów Wielkopolski – Pogoń Ruda Śląska 77:97 (16:27, 18:20, 13:27, 30:23),
Pogoń Prudnik – Rawia Rawicz 102:65 (34:16, 20:21, 17:18, 31:10).