Mirosław Frankowski w całej swojej karierze, niezależnie od szczebla rozgrywek, na jakich występował, należał do najrówniej grających koszykarzy swojego zespołu.

Pojedynek w hali Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych zakończył się również sześciopunktowym zwycięstwem koszykarzy MKKS-u (88:82), ale losy tego meczu rozstrzygnęły się dopiero w dogrywce. Drużyna AZS-u prowadziła w Rybniku po pierwszej kwarcie i po pierwszej połowie. Nie mniej emocjonująco było i tym razem. Podopieczni trenera Dariusza Szczubiała wygrali pierwszą kwartę różnicą zaledwie dwóch punktów, drugą jednym punktem, trzecią – czterema, ostatnią przegrali, ale tylko jednym oczkiem. Po przebiegu tego meczu należy się spodziewać, że w ośmiu pozostałych do zakończenia rozgrywek meczach każda z drużyn będzie się mobilizowała na spotkanie z liderem. O punkty będzie więc coraz trudniej, ale nie tylko rybniczanom. W ostatniej kolejce zabrakło bardzo niewiele, by wicelider, Pogoń Prudnik, stracił punkty w Rudzie Śląskiej. Gospodarze tego pojedynku objęli jeszcze większe prowadzenie niż MKKS w meczu z AZS-em. Po trzech kwartach prowadzili 11 punktami. Niestety decydującą kwartę przegrali 11:26 i dystans między liderem i wiceliderem nie uległ zmianie. W najbliższym tygodniu rybniczan czekają dwa pozornie łatwiejsze pojedynki. W sobotę zmierzą się z Politechniką Opolską. Przeciwnik niby nie należy do drugoligowych potentatów, ale w pierwszym meczu wygrał dwie kwarty. O zwycięstwie koszykarzy MKKS-u zadecydował przebieg drugiej kwarty wygranej 30:10. W środę natomiast w ekonomiku gościć będzie Rawia Rawicz, która nie przyjechała do Rybnika w wyznaczonym terminie ze względu na epidemię grypy w zespole.

AZS Trójka Kusy Szczecin – MKKS Rybnik 81:87 (28:30, 16:17, 15:19, 22:21)

AZS: Majcherek 17, Pytyś 17, M. Kowalski 11, R. Kowalski 11, Dudek 11, Kaczmarek 6, Mysona 4, Balcerek 4.
MKKS: Frankowski 25, Rener 14, Janus 13, Ochodek 13, Grabiec 11, Paszowski 9, Gołucki 2, Białdyga 0, Kozieł 0.

Wyniki pozostałych spotkań 18. kolejki:
Rawia Rawicz – Sudety Jelenia Góra 56:91 (19:22, 11:17, 12:25, 14:27),
Pogoń Ruda Śląska – Pogoń Prudnik 86:90 (24:22, 26:19, 25:23, 11:26),
Śląsk II Wrocław – Stal II Ostrów Wielkopolski 79:44 (25:8, 27:14, 14:10, 13:10),
AZS Politechnika Opolska – Doral Staropolanka Nysa Kłodzko 75:76 (22:19, 22:17, 18:19, 13:21),
Olimpia Legnica – MKKS Zabrze 88:111 (21:31, 21:21, 18:29, 28:30).