Wszyscy czekają na decyzję

Pozostałym będzie z pewnością zależeć na tym, by utrzymać dotychczasowy system. Biorąc pod uwagę to, że tych pozostałych jest więcej, wynik głosowania wydaje się przesądzony.
Kwestią tego, jakie ustalenia zapadną, nie zaprzątali sobie głowy piłkarze drużyn, które mogły zagwarantować sobie utrzymanie niezależnie od woli działaczy. Dlatego kilka spotkań ostatniej kolejki zapowiadało się na bardzo interesujące.
Jednym z ciekawszych spotkań miał być pojedynek w Rybniku, w którym miejscowy ROW podejmował Przyszłość Rogów. Gdyby ten mecz zakończył się przegraną którejś z drużyn, musiałaby się ona liczyć (w przypadku reorganizacji) z zajęciem miejsca, jakie nie gwarantowało utrzymania. Dlatego też od pewnego momentu obu zespołom zależało na utrzymaniu remisu, o czym przekonały dobitnie w ostatnich pięciu minutach gry. W tym czasie w posiadaniu piłki było tylko czterech, pięciu graczy ROW-u. Rywale nie kwapili się, by przeszkadzać rybnickim obrońcom. Wymiana piłki między zawodnikami gospodarzy była od czasu do czasu urozmaicana zagraniem do bramkarza. Sympatykom futbolu pozostało cieszyć się z tego, że piłkarze obu drużyn na taki sposób prowadzenia gry nie wpadli wcześniej. O wiele wcześniej natomiast widownię nie tyle ucieszyło, co rozbawiło odkrycie przez arbitra dopiero w szóstej minucie gry, że w narożnikach boiska na stadionie przy Gliwickiej nie ma chorągiewek. Sędziowie zauważyli ten fakt dopiero w chwili, gdy rybniczanie mieli wykonywać pierwszy rzut rożny...
W meczu z ROW-em niektórzy podopieczni trenera Jana Adamczyka nie angażowali się w grę nie tylko w ostatnich pięciu minutach. To może wróżyć spore zmiany kadrowe w Przyszłości w najbliższym sezonie.
Kolejne wysokie zwycięstwo odnieśli piłkarze Polonii Marklowice. Można się spodziewać, że niezależnie od tego, w jakiej lidze drużyna Dariusza Widawskiego będzie występowała w przyszłych rozgrywkach, powinna należeć do ścisłej czołówki. To samo można powiedzieć o Beskidzie Skoczów, który mocnym akordem zakończył sezon w Łaziskach, strzelając Polonii pięć bramek. Najefektowniej zakończyli jednak rozgrywki piłkarze Grunwaldu. Na własnym boisku rozgromili zamykającą tabelę Gwiazdę Skrzyszów 8:1.

Wyniki 30. kolejki: Energetyk ROW Rybnik – Przyszłość Rogów 1:1 (1:1) Nowak 25. – Kuś 45., Polonia Marklowice – Łąka 6:0 (2:0) Pawelec 33. i 47., Pieczka 36., Kobeszko 69. i 72 ., Pluta 87., Pniówek Pawłowice – Victoria Jaworzno 4:0 (2:0) Ćmich 28., Maroszek 44., Miły 48., Bodziony 65., Start Mszana – Koszarawa Żywiec 1:0 (0:0) Wierzbicki 45., Odra II Wodzisław – Skałka Żabnica 0:0, Pasjonat Dankowice – BKS Stal Bielsko-Biała 0:3 (0:0) Matejko 59., Trzop 73., Duda 76., Grunwald Ruda Śląska – Gwiazda Skrzyszów 8:1 (5:1) Waga 4., Sadlok 18., Kusiak 33. i 37., Derek 36., Drapała 56., Kasprzyk 61. (karny) i 83. – P. Dudek 40., Polonia Łaziska – Beskid Skoczów 2:5 (1:2) Kaczmarczyk 34., Charęza 55. – Adamek 31., Sornat 36., Stalmach 58., Chodor 86., Caniboł 90.