Michał Mitko i Wojciech Druchniak byli w tym sezonie etatową juniorską parą RKM-u w meczach ligowych

Tylko cztery punkty dla gospodarzy zdobył w tym meczu wychowanek rybnickiego klubu Mariusz Węgrzyk.
W przeciwieństwie do seniorów sporo startów mają jeszcze przed sobą rybniccy juniorzy. Być może ich dobre starty będą choć niewielką pociechą dla kibiców, rozpamiętujących jeszcze przyczyny porażki drużyny w rozgrywkach ligowych. Pierwszy znaczący sukces w tym sezonie stał się udziałem rybnickich młodzieżowców w miniony piątek. W finale młodzieżowych mistrzostw Polski par klubowych w Lesznie „para” RKM-u: Mitko – Druchniak – Pawlaszczyk z dorobkiem 21 pkt zajęła trzecie miejsce i zdobyła brązowy medal. O zwycięstwie musiał zdecydować wyścig dodatkowy, bo pary z Torunia i Gorzowa zdobyły po 25 pkt. Karol Ząbik pokonał Pawła Hliba i tytuł mistrzowski zdobyli torunianie. Czwarte miejsce zajęła para Unii Leszno (19 pkt), a piąte Startu Gniezno (17). Dorobek punktowy rybnickiej pary mógł być większy, ale w biegu 14. w pojedynku z parą Stali Gorzów Michałowi Mitce, jadącemu na drugim miejscu, zdefektował motocykl; silnik tracił moc, aż w końcu zupełnie zgasł. W czasie turnieju finałowego para RKM-u przegrała tylko dwa biegi z rówieśnikami z Gorzowa i Torunia, czyli, jak się później okazało, zdobywcami złotych i srebrnych medali.

Wyścigi rybniczan:
RKM – Leszno 4:2; 4. Mitko, Kajoch, Druchniak; R. Kasprzak (W)
RKM – Grudziądz 5:1; 7. Mitko, Druchniak, Mroczka, Polak
RKM – Toruń 2:4; 10. Ząbik, Mitko, Marcinkowski, Druchniak
RKM – Gorzów 2:4; 14. Hlib, Pawlaszczyk, Brzozowski; Mitko (d)
RKM – Gniezno 3:3; 17. Gomólski, Mitko, Pawlaszczyk, M. Fajfer
RKM – Lublin 5:1; 19. Mitko, Druchniak, Klimek, Michaluk

Wcześniej, na początku minionego tygodnia, na rybnickim stadionie z udziałem zawodników z Tarnowa, Rzeszowa, Częstochowy i Rybnika odbyły się kolejne zawody Młodzieżowej Ligi Południowej. W indywidualnym, dość wyrównanym turnieju zwyciężył Marcin Leś (13 pkt) ze Stali Rzeszów, ale trzy kolejne miejsca zajęli reprezentanci RKM-u: Michał Mitko (12/ d 3 3 3 3), Rafał Fleger (12/ 2 2 3 2 3) i Bartosz Szymura (11/ 3 3 2 3 0). Siódmy był Patryk Pawlaszczyk (11/ 3 2 3 1 2), dwunasty Piotr Korbel (3/ 1 2 d W -), a trzynasty Mariusz Konsek (3/ d 0 1 1 1).

Wczoraj, 4 września, w Lublinie Michał Mitko i Wojciech Druchniak mieli się ścigać w półfinale Srebrnego Kasku. Finał tej rywalizacji zawodników, którzy nie przekroczyli 21. roku życia, odbędzie się w Rybniku, we wtorek, 11 września. Początek zawodów o 17. Z kolei w czwartek 6 września w Rawiczu Paweł Paliga i wracający na tor po długiej przerwie spowodowanej kontuzją Sławomir Pyszny będą walczyć o awans do finału Brązowego Kasku.