Rzutem na taśmę

Nieoczekiwanie ciężką przeprawę mieli w ostatniej kolejce piłkarze Gosława Jedłownik. Do 90. minuty przegrywali na boisku w Ocicach z gospodarzami 1:2. W ostatnich 10 minutach zdołali zdobyć trzy bramki (z czego dwie w doliczonym czasie gry) i odnieść pewne zwycięstwo, pozwalające im zachować zajmowaną pozycję lidera.
Zupełnie inny przebieg miało spotkanie w Rzuchowie z udziałem wicelidera. Rezerwy czwartoligowej Przyszłości Rogów prowadziły ze Strzelcem do przerwy już 5:0. W ostatniej kolejce na największe brawa zasłużyła sobie jedenastka, a w zasadzie dziesiątka, Bematu Lyski. W derbowym pojedynku z Czarnymi Nowa Wieś w 35. minucie, przy stanie 2:2, jeden z graczy gospodarzy otrzymał czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Grając w osłabieniu drużyna Lysek stracił gola, ale ambitna postawa przyniosła jej dwa kolejne trafienia i nieoczekiwane zwycięstwo.
Po serii sześciu porażek z rzędu o zwycięstwo postarali się piłkarze z Rudy Kozielskiej, którzy na własnym boisku pokonali zamykający tabelę z jednym punktem na koncie Kornowac.

Wyniki 8. kolejki: Strzelec Rzuchów – Przyszłość II Rogów 1:7 (0:5) Wilczek – Kusiak 2, Michna 2, Kowalczyk, Matuszek, Pucka, Dąb Gaszowice – Samborowice 1:2 (0:0) Piotrowski – Dariusz Karasiewicz, Łojko, Odra Nieboczowy – Krzanowice 2:3 (0:1) Cichoń, Szewczyk – Pieczarek, Kozicki, Widryński, Górki Śląskie – Buk Rudy Wielkie 2:1 (2:0) Krupa 2 – M. Depta, Ruda Kozielska – Kornowac 4:0 (1:0) Pacyga, Czerwik, Miera, Kręcichowst, Ocice Racibórz – Gosław Jedłownik 2:4 (0:1) Grud, Handziuk – Jeleń 3, Sowisz, Unia Turza Śląska – Start Pietrowice Wielkie 1:3 (0:1) Dzierżęga – Olender, Moskal, Bawół, Bemat Lyski – Czarni Nowa Wieś 4:3 (2:2) S. Sitek 2, Cieślak, Adamczyk – Woźnica 2, Sobeczko.

Najlepsi strzelcy po 8 kolejkach: Antoni Jeleń (Jedłownik) 15, Ł. Bawół (Pietrowice), Leszek Dzierżęga (Turza), Andrzej Krupa (Górki) po 10, Mariusz Radziszewski (Jedłownik), Marcin Pietyra (Turza) 7.

16.Kornowac715:18

Zestaw par 9. kolejki, 29/30.09: Czarni Nowa Wieś – Strzelec Rzuchów, Start Pietrowice Wielkie – Bemat Lyski, Gosław Jedłownik – Unia Turza Śląska, Kornowac – Ocice Racibórz, Buk Rudy Wielkie – Ruda Kozielska, Krzanowice – Górki Śląskie, Samborowice – Odra Nieboczowy, Przyszłość II Rogów – Dąb Gaszowice.