Na szczycie znów bez niedomówień

Mecz na boisku Startu rozstrzygnął się już w pierwszej połowie, po której gospodarze prowadzili 3:0. O tym jednak, że nie zawsze nawet przy takiej przewadze bramkowej zdobywa się komplet punktów, przekonali się boleśnie piłkarze Samborowic. Orni również prowadzili 3:0 i to nie do przerwy, ale jeszcze w 75. minucie gry. W zasadzie w wygranym meczu trener Samborowic wprowadził do gry zmienników, którzy nie zdołali utrzymać korzystnego rezultatu do końca. Graczom Ocic starczyło czasu, by wpakować gościom cztery bramki i cieszyć się z zupełnie nieoczekiwanego zwycięstwa.
Bez niespodzianek obyło się w meczach faworytów swoich pojedynków. Górki bez problemów zdobyły trzy punkty z Dębem Gaszowice, a Przyszłość II Rogów wywiozła komplet z Rudy Kozielskiej. Ważne punkty w Lyskach zdobył Buk Rudy Wielkie, pokonując Bemat 3:0. Zwycięstwo podobnej wagi odniosła jedenastka Strzelca Rzuchów, która pewnie pokonała zamykającą tabelę Odrę Nieboczowy.
Po zwycięstwie w poprzedniej kolejce z Bukiem w Rudach, tym razem srodze zawiodła swoich kibiców Unia Turza. Ich porażka na własnym boisku z MKS-em Krzanowice to największa niespodzianka ostatniej kolejki.
W najbliższej kolejce tylko na dwóch boiskach powinno dojść do emocjonujących widowisk; w Samborowicach, które podejmują Unię Turza, i w Krzanowicach, gdzie MKS zmierzy się z Bematem Lyski. W pozostałych sześciu spotkaniach faworyci nie powinni tracić punktów.

Wyniki 12. kolejki: Strzelec Rzuchów – Odra Nieboczowy 5:2 (2:0) Gajda, Malcherczyk, T. Morawiec, T. Belta, Materzok – Polanowski 2, Górki Śląskie – Dąb Gaszowice 3:1 (0:0) Panuś, Sombrowski, Zawada – Piotrowski, Ruda Kozielska – Przyszłość II Rogów 2:5 (0:2) R. Węglorz, Szyndzielorz – Szymiczek 2, Matuszek, Pucka, Michna, Ocice Racibórz – Samborowice 4:3 (0:1) R. Leks, Potaczek, Szurgacz, Hopko – Złoczowski, A. Karasiewicz, Sokołowski, Unia Turza Śląska – MKS 05 Krzanowice 1:3 (0;2) Stepczuk – Pieczarek 2, Widryński, Bemat Lyski – Buk Rudy Wielkie 0:3 (0:2) Tobias, G. Moric, Wilk, Czarni Nowa Wieś – KS Kornowac 2:1 (1:0) Woźnica, Sobeczko – Lankocz, Start Pietrowice Wielkie – Gosław Jedłownik 4:1 (3:0) Bawół 2, Moskal, G. Kosiba – Tlołka.
Najlepsi strzelcy po 12 kolejkach: Antoni Jeleń (Jedłownik) 18, Łukasz Bawół (Pietrowice) 15, Mariusz Radziszewski (Jedłownik) 13. Andrzej Kurpa (Górki), 12, Leszek Dzierżęga (Turza) 10.