Bartosz Woźniak zdobył w tym sezonie niewiele bramek, ale każdą na wagę punktów. Zdjęcie: Maciej Przygoda

Podopieczni trenera Piotra Rzepki w ostatniej kolejce pierwszej rundy rozgrywek sprawili ogromną niespodziankę, pokonując w Płocku byłego pierwszoligowca, miejscową Wisłę, 3:2.
Beniaminek drugiej ligi bardzo udanie rozpoczął rozgrywki, w drugiej fazie rundy jesiennej było już nieco gorzej, ale zwycięstwo z Arką czy remis z Piastem, pozwalały oczekiwać, że będzie miał w tych rozgrywkach jeszcze sporo do powiedzenia. Potwierdził to w swoim ostatnim występie. Tak jak w zdecydowanej większości meczów tego sezonu piłkarze GKS-u stracili bramkę na samym początku spotkania. Tym razem Wisła objęła prowadzenie już w 2. minucie gry po strzale głową Dariusza Zawadzkiego. Upłynął niewiele ponad kwadrans od tego momentu, a na listę strzelców wpisał się młody Kamil Wilczek. Remis utrzymał się do końca pierwszej połowy.
Po zmianie stron goście znów zaatakowali i w 57. minucie objęli prowadzenie po strzale Adama Wrzeska. Osiem minut później wyrównał Sławomir Peszko, ale ostatnie słowo w tym pojedynku należało do Bartosza Woźniaka, który pokonał Roberta Binkowskiego po raz trzeci.
Drużyna GKS-u Jastrzębie zakończyła rundę jesienną w połowie stawki, posiadając tylko siedmiopunktową stratę do aktualnego lidera rozgrywek, Piasta Gliwice. W pierwszej i drugiej kolejce rundy rewanżowej czekają ją dwa wyjazdowe spotkania z ŁKS-em Łomża i Polonią Warszawa.

Wisła Płock – GKS Jastrzębie 2:3 (1:1) Zawadzki 2., Peszko 65. – Wilczek 19., Wrzask 57., Woźniak 72.
Wisła: Binkowski – Sielewski, Żytko, Wyczałkowski (59. Gregorek), Górski – Peszko, Zawadzki (54. Kowalski), Krzyżanowski, Majewski, Staniszewski (75. Dylewski) – Bania.
GKS: Paś – Wrześniak, Wrzask, Ciemięga, Pielorz – Foszmańczyk (46. Woźniak), Adaszek, Wilczek (51. Sałek), Małkowski – Grabczyński, Rusinek (77. Narwojsz).

Zestaw par 18. kolejki, 3.11, g. 13: ŁKS Łomża – GKS Jastrzębie, g. 17: Śląsk Wrocław – Podbeskidzie Bielsko-Biała, GKS Katowice – Kmita Zabierzów, g. 16: Wisła Płock – Polonia Warszawa, Stal Stalowa Wola – Warta Poznań.
4.11, g. 11: Tur Turek – Motor Lublin, g. 12: Znicz Pruszków – Pelikan Łowicz, g. 14.40: Arka Gdynia – Lechia Gdańsk, g. 17: Piast Gliwice – Odra Opole.