Dawid Murek z Igorem Yudinem (5) i Wojciechem Jurkiewiczem gotowi do kolejnych zwycięskich pojedynków. Zdjęcie: Wacław Troszka

Pierwszy set sobotniego pojedynku wróżył zacięty i wyrównany pojedynek. Rzeszowianie dwukrotnie prowadzili w tej odsłonie różnicą trzech punktów, ale musieli uznać wyższość wicemistrzów Polski, których do zwycięstwa poprowadził Dawid Murek. Sety drugi i trzeci zakończyły się na przewagi zwycięstwami przyjezdnych. Jednak w czwartej odsłonie na pełnych obrotach zaczęli grać siatkarze z Jastrzębia. Znakomicie spisywał się w tym okresie gry Robert Prygiel, który został też wybrany na najlepszego siatkarza spotkania. Zespół trenera Roberto Santilli z dużą łatwością poradził sobie z rywalem w czwartym i piątym secie, odnosząc trzecie zwycięstwo w rozgrywkach.
Zwycięstwo bardzo cenne także z psychologicznego punktu widzenia, bo po porażkach w lidze mistrzów i w Częstochowie z Wkręt-Metem można się było spodziewać głębszego kryzysu w zespole.
Już dzisiaj w meczu 7. kolejki jastrzębianie zmierzą się w Kędzierzynie z tamtejszym ZAK SA, który w tabeli sąsiaduje z wicemistrzami Polski, mając na koncie cztery zwycięstwa i dwie porażki. W sobotę z kolei w Szerokiej zjawią się sąsiedzi, którzy mają w dorobku o jedno spotkanie wygrane mniej. Początek meczu z Jadarem o 17.

Jastrzębski Węgiel – Asseco Resovia Rzeszów 3:2 (25:23, 24:26, 25:27, 25:18, 15:8)
Jastrzębie: Jurkiewicz, Yudin, J. Iwanow, Murek, Prygiel, N. Iwanow, Rusek (libero) oraz Kamiński, Czarnowski, Siezieniewski.
Resovia: Mitrović, Łuka, Hernandez, Ilić, Kaczmarek, Józefacki, Ignaczak (libero) oraz Kvasnicka, Papke, Kozłowski.

Zestaw par 7. kolejki, 7.11, g. 18: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel, Jadar Sport SA Radom – PGE Skra Bełchatów, g. 18.30: J.W. Construction AZS Politechnika Warszawska – Delecta Bydgoszcz, g. 20: Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa – Płomień SA Sosnowiec
5.12: Asseco Resovia SSA Rzeszów – Mlekpol AZS Olsztyn.

Zestaw par 8. kolejki: 9.11, g. 18.30: Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa – Asseco Resovia SSA Rzeszów.
10.11, g. 17: Jastrzębski Węgiel – Jadar Sport SA Radom, PGE Skra Bełchatów – J.W. Construction AZS Politechnika Warszawska, g. 15: ZAK SA Kędzierzyn-Koźle – Mlekpol AZS Olsztyn.
11.11, g. 15: Płomień SA Sosnowiec – Delecta Bydgoszcz.