Mecz w Grodzisku nie był pierwszym w tym sezonie, w którym Krzysztof Pilarz uratował punkty dla Odry. Zdjęcie Maciej Przygoda

Zremisowali też pechowo wyjazdowe spotkanie Pucharu Ekstraklasy w Warszawie z Legią. Natomiast podopieczni trenera Janusza Białka w trzech ligowych spotkaniach poprzedzających pojedynek z Groclinem nie zdobyli punktu i tylko raz pokonali bramkarza przeciwnika – w przegranym 1:3 meczu z Jagiellonią – w ostatniej minucie meczu po strzale z rzutu karnego.
W Grodzisku przebieg meczu był taki, jakiego się można było spodziewać, ale niewiele brakowało, by wodzisławianie wywieźli z boiska piątego zespołu tabeli komplet punktów. W 18. minucie Jan Woś skierował piłkę do pustej bramki, po tym jak minął się z nią bramkarz gospodarzy, ale sprzed linii bramkowej wybili ją obrońcy.
Bohaterem meczu okazał się Krzysztof Pilarz, który obronił kilka wydawało się beznadziejnych sytuacji i wygrał pojedynek sam na sam z Adrianem Sikorą. To kolejny bardzo dobry występ bramkarza Odry w tym sezonie.
W najbliższy piątek piłkarzy z Wodzisławia czeka wyjazdowe spotkanie w Łodzi z przedostatnim w tabeli ŁKS-em, który wygrał dotąd tylko jedno spotkanie.

Groclin Grodzisk Wielkopolski – Odra Wodzisław 0:0

Groclin: Przyrowski – Mynar, Tupalski, Jodłowiec, Sokołowski – Piechniak, Kozioł, Majewski (81. Babnić), Lato – Ivanovski (75. Telichowski), Sikora.
Odra: Pilarz – Kokoszka (46. Rygel), Hinc, Dudek, Cichy – Szary, Nowacki, Kuranty, Biskup – Woś (72. Jakosz), Seweryn (89. Socha).

Zestaw par 16. kolejki, 30.11, g. 19: ŁKS Łódź – Odra Wodzisław, Ruch Chorzów – Groclin Grodzisk Wielkopolski, g. 20: Cracovia – Legia Warszawa
1.12, g. 16: Widzew Łódź – Zagłębie Lubin, Korona Kielce – GKS Bełchatów, Polonia Bytom – Jagiellonia Białystok, g. 18: Zagłębie Sosnowiec – Lech Poznań
2.11, g. 18.15: Górnik Zabrze – Wisła Kraków.