Szczyt dla Jastrzębi

Jednak kolejne pięć tercji dwumeczu z HC GKS Katowice należało do gospodarzy. Wygrali w tych pięciu odsłonach 4:3, ale nie zdobyli za to zwycięstwo punktów, bo podopieczni trenera Stanisława Małkowa po dwie bramki pozwolili sobie strzelić w ostatniej tercji pierwszego spotkania i w drugim meczu, w którym sami byli o jedno trafienie lepsi.
Drugie zwycięstwo w rozpoczętej właśnie trzeciej i czwartej rundzie sezonu zasadniczego nie przyszło tak łatwo jak dzień wcześniej. Zwycięska bramka padła na 20 sekund przed końcową syreną.
W najbliższą sobotę i niedzielę drużynę JKH czekają dwa pojedynki ze spadkowiczem z ekstraligi KTH Krynica. Będą to ostatnie ligowe występy jastrzębskich hokeistów w tym roku. Następne mecze rozegrają dopiero na początku stycznia w Janowie z drugim zespołem Naprzodu.

HC GKS Katowice – JKH Czarne Jastrzębie 2:7 (0:7, 0:0, 2:0) Grobarczyk 43.23, S. Fonfara 46.48 – Bryk 6.33, Bernacki 6.49, Danieluk 9.57, Pavlacka 10.41, Radwan 13.00, Rajski 13.22, Kąkol 14.11
HC GKS Katowice – JKH Czarne Jastrzębie 2:3 (0:0, 1:1, 1:2) Trybuś 35.02, Grobarczyk 56.39 – Bernacki 36.16, Danieluk 40.16, Bernacki 59.40.