W zawodach rozegranych przed tygodniem w Klubie Energetyka obyło się bez większych niespodzianek. Wygrał faworyt, posiadający najwyższy ranking FIDE. Zdjęcie: Wacław Troszka

W tegorocznej edycji Indywidualnych i Drużynowych Międzynarodowych Szachowych Mistrzostwach Rybnika w szachach szybkich, które w minioną sobotę odbyły się w Klubie Energetyka, startowało 36 zawodników, w tym z Czesi i Ukraińcy. Zwyciężył posiadający najwyższy ranking Zbigniew Pakleza, który na dystansie dziewięciu rund zdobył komplet punktów.
Wyniki w klasyfikacji generalnej: 1. Zbigniew Pakleza (PTS Płock) 9 pkt, 2. Oleg Poliszczuk (Lwów) 6,5 pkt, 3. Michał Motyka (MCKiS Jaworzno) 6,5 pkt, 4. Jan Widera (Tarnowskie Góry) 6 pkt, 5. Tadeusz Helis (Silesia Racibórz) 6 pkt, 6. Marcin Krzyżanowski (MKSz Rybnik) 5,5 pkt, 7. Wojtek Zwardon (Orłowa – Czechy) 5,5 pkt, 8. Marcin Wałach (Czerwionka) 5,5 pkt, 9. Adam Śmieja (Carbo Gliwice) 5,5, 10. Elżbieta Motyka (Bielsko-Biała)5,5 pkt.