Pucharowy mecz był dla Agnieszki Jaroszewicz (10) kolejnym, w którym potwierdziła, że obok Amerykanek stanowi o sile rybnickiego zespołu. Zdjęcie: Wacław Troszka

Utex ROW Rybnik awansował do final four rozgrywek CEWL (Środkowoeuropejskiej Ligi Koszykówki Kobiet), pokonując w ostatnim występie grupowym we własnej hali czeski zespół Sokoła Hradec Kralove. Mecz miał niezwykły przebieg i kosztował dużo sił podstawowe zawodniczki zespołu gospodyń. Rozpoczął się od prowadzenia przyjezdnych 14:4, ale w kolejnych minutach do końca pierwszej połowy rzuciły 34 punkty przy zaledwie 10 rywalek.
Wydawało się, że tak znakomita gra zniechęci Czeszki do dalszej walki. Jednak te walczyły do ostatniej syreny, wygrywając czwartą kwartę 28:19. Nie zdołały odrobić strat z pierwszej połowy i drużyna Uteksu ROW Rybnik awansowała do finałowej czwórki Central Europe Women League. Wcześniej awans do final four zapewniła sobie słowacka BC Inpek UKF Nitra. Turniej finałowy odbędzie się w Bańskiej Bystrzycy w dniach od 23 do 24 lutego.

Utex ROW Rybnik – Sokół Hradec Kralove 74:67 (13:18, 25:6, 15:15, 19:28)

ROW: Magdalena Skorek 14, Marquetta Dickens 14, Minja Siljegovic 12, Hollie Merideth 11, Nikita Bell 7, Agnieszka Jaroszewicz 6, Olena Proshchenko 4, Edyta Błaszczak 2, Barbara Głocka 2, Małgorzata Chomicka 0, Karolina Stanek 0, Joanna Górzyńska-Szymczak 0.

Sokol: Milena Steffanova 18, Katerina Krizova 13, Katerina Zavazalova 10, Iva Komzikova 8, Jana Houdkoca 5, Klara Rosenbaumova 5, Petra Mlejnkova 4, Adela Vechtova 2, Katerina Bartonova 2, Renata Brezinova 0.

1. ROW 8 13 543:555
2. Nitra 7 12 491:471
3. Brno 8 12 589:583
4. Karlowe W. 8 11 586:572
5. Koszyce 7 9 481:509