Pogoń Koszul

Koszykarze Hawajskich Koszul Żory przegrali jednym punktem jedno z najważniejszych spotkań w tym sezonie. W Krakowie ulegli bezpośredniemu rywalowi w walce o utrzymanie, miejscowej Wiśle. Mecz rozpoczął się katastrofalnie dla podopiecznych trenera Ksawerego Fojcika. Pierwszą kwartę przegrali różnicą 16 punktów, ale do przerwy dystans do gospodarzy zmalał o 11 oczek. Po zaciętej, zakończonej remisem trzeciej kwarcie, w ostatniej udało się odrobić cztery z pięciu punktów straty. To najboleśniejsza przegrana żorskiego zespołu w rozgrywkach drugiej ligi, ale i godna braw pogoń za zwycięstwem.

Wisła Kraków – Hawajskie Koszule 73:72 (29:13, 12:23, 13:13, 19:23)

Koszule: Zieliński 14, Kupczak 12, Piasecki 12, Strzebińczyk 9, Pierchała 8, J. Szymura 8, T. Szymura 5, Trałka 4.

Wyniki 20. kolejki: AZS AWF Katowice – AZS PR Radom 65:57, MOSiR Krosno – Cracovia Kraków 104:82, MMKS Dąbrowa Górnicza – Pogoń Ruda Śląska 89:47, UMKS Kielce – Piotrcovia Piotrków Trybunalski 97:78, Alba Chorzów – Polonia POSiR REM II Przemyśl mecz przełożony.

Wyniki 21. kolejki: Pogoń Ruda Śląska – MOSiR Krosno 84:90, UMKS Kielce – MMKS Dąbrowa Górnicza 70:81, Cracovia Kraków – Wisła Kraków 76:54, Piotrcovia Piotrków Trybunalski – AZS AWF Katowice 44:71, MCKiS Jaworzno – AZS PR Radom 82:58, Alba Chorzów – Hawajskie Koszule Żory mecz przełożony.