Pucharowy mecz był dla Agnieszki Jaroszewicz (10) kolejnym, w którym potwierdziła, że obok Amerykanek stanowi o sile rybnickiego zespołu. Zdjęcie: Wacław Troszka

Bohaterką tamtego spotkania była Edyta Błaszczak, która zdobyła 23 punkty i o której trener przyjezdnych powiedział, że jest najlepszą koszykarką młodego pokolenia w Polsce.
Jedna i druga wypowiedź trenera Sroki była dość frapująca. Więcej punktów od Błaszczek zdobyła w tamtym meczu Natalia Małaszewska. Młoda rozgrywająca AZS-u zasłużyła chyba na jeszcze większe uznanie niż zawodniczka ROW-u, pokazała charakter i walczyła zawzięcie do ostatniej syreny, mimo że losy meczu były już dawno przesądzone na korzyść rywalek.
Trener Mirosław Orczyk zauważył, że Małaszewska prezentuje się bardzo dobrze na tle swoich młodych koleżanek z drużyny, ale raczej trudno się spodziewać, by potrafiła wziąć na siebie ciężar gry w meczu z zespołem z czołówki Ford Germaz Ekstraklasy.
Małaszewska okazała się bohaterką rewanżowego spotkania w Jeleniej Górze. To jej charakter, którym zaimponowała w pierwszym meczu, pozwolił odnieść jej drużynie drugie zaledwie zwycięstwo w rozgrywkach, a Edyta Błaszczak – jak wspomnieliśmy, bohaterka pierwszego pojedynku – grała tylko przez niespełna minutę. Drużyna AZS-u wzmocniona dwiema Amerykankami i reprezentantką Kamerunu w dalszej części sezonu ma zamiar awansować do finałowej ósemki drużyn ekstraklasy. Nie będzie to zadanie łatwe, ale nie niemożliwe, co pokazała w ostatnim meczu.
Rybniczanki, choć spodziewały się ciężkiej przeprawy, nie dopuszczały raczej do siebie myśli o porażce. W sobotnim pojedynku odrobiły jeszcze przed przerwą 10-punktową stratę, w trzeciej kwarcie wyszły na ośmiopunktowe prowadzenie, by ostatecznie przegrać różnicą 10 oczek. Najwięcej czasu spędziły na parkiecie trzy zawodniczki zza oceanu, Olga Proszczenko, a pełne 40 minut Agnieszka Jaroszewicz. Te same koszykarki decydowały o losach środowego pojedynku w Pucharze CEWL.
Najbliższym rywalem drużyny trenera Mirosława Orczyka będzie MUKS Poznań.

Finepharm AZS KK Jelenia Góra – Utex ROW Rybnik 71:61 (19:17, 12:13, 14:19, 26:12)

AZS: Natalia Małaszewska 20, Shyra Ely 16, Alvine Mendeng 11, Brittany Jackson 11, Dorota Wójcik 8, Iwona Kaszuwara 5, Agnieszka Kret 0.
ROW: Nikita Bell 16, Hollie Merideth 11, Agnieszka Jaroszewicz 9, Minja Siljegović 9, Olena Proszczenko 8, Marquetta Dickens 8, Magdalena Skorek 0, Edyta Błaszczak 0.

Wyniki pozostałych spotkań 19. kolejki: CCC Polkowice – Inea AZS Poznań 70:45, Lotos PKO BP Gdynia – MUKS Poznań 100:63, ŁKS Siemens AGD Łódź – PKM Duda PWSZ Leszno 40:53, Energa Toruń – AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 66:64, Cukierki Odra Brzeg – Wisła Can Pack Kraków 80:96.