Odra powstrzymuje Wisłę

Piłkarzom zmierzającej po tytuł mistrzowski krakowskiej Wisły nie udało się w tym sezonie udowodnić w bezpośrednich spotkaniach wyższości nad Odrą Wodzisław. Tak jak jesienią wodzisławianie zremisowali z liderem rozgrywek. Tym razem drużyna Macieja Skorży po raz pierwszy w tym sezonie nie strzeliła bramki na własnym stadionie, w pierwszej rundzie tylko w jednym meczu straciła dwa gole na wyjeździe, właśnie przy Bogumińskiej.
Wodzisławianie na mecze z Wisłą wyjątkowo się mobilizują i niezależnie od tego, jaki dystans punktowy dzieli obie drużyny, potrafią wywalczyć korzystny dla siebie rezultat. Tak było i tym razem, w czym duża zasługa bramkarza Adama Stachowiaka. To kolejny zawodnik na tej pozycji, który dzięki grze w Odrze zdobywa sobie uznanie w lidze. Jego vis-a-vis w ostatnim meczu Mariusz Pawełek właśnie z Wodzisławia trafił do Krakowa, Wojciecha Skabę zatrudniła Legia, a Krzysztof Pilarz zabłysnął w kilku meczach poprzedniej rundy i w przerwie zimowej zdobył sobie nowego pracodawcę, nie informując o tym zamiarze klubu, z którym ma ważny kontrakt do końca bieżącego sezonu. O końcowym wyniku nie przesądziła tylko dobra dyspozycja Stachowiaka. Odra od 23. minuty grała z przewagą jednego zawodnika. Brazylijski obrońca Wisły za uderzenie Sławomira Szarego zobaczył czerwoną kartkę. Siły się wyrównały, ale dopiero po 45 minutach gry, gdy drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Jakub Biskup.
W kolejnym meczu mimo nieobecności Marcina Malinowskiego piłkarze Odry pokazali się z bardzo dobrej strony. Szukali szczęścia w kontratakach, w drugiej połowie zdołali nawet odnotować trafienie, ale zanim piłka wpadła do siatki, opuściła w tej akcji boisko.
Wodzisławscy kibice mogą już zacierać ręce na najbliższe spotkanie. W niedzielę podopieczni Janusza Białka będą podejmować Górnika Zabrze Ryszarda Wieczorka. Zapowiada się prawdziwy piłkarski bój. Początek meczu o godz. 15.

Wisła Kraków – Odra Wodzisław 0:0
Wisła: Pawełek – Baszczyński, Głowacki, Cleber (23. czk), Piotr Brożek – Łobodziński (74. Paulista), Cantoro (79. Matusiak), Sobolewski, Zieńczuk – Boguski (34. Dudka), Paweł Brożek.
Odra: Stachowiak – Cichy, Kowalczyk, Hinc, Kokoszka – Biskup (68. czk), Woś (84. Błażejewski), Kuranty, Szary – Micanski (90. Radler), Seweryn (70. Szymiczek).

Zestaw par 23. kolejki, 28.03, g. 20: Polonia Bytom – Wisła Kraków. 29.03, g. 16: Groclin Grodzisk Wielkopolski – Zagłębie Sosnowiec, ŁKS Łódź – Zagłębie Lubin, Cracovia Kraków – Widzew Łódź, Jagiellonia Białystok – GKS Bełchatów, g. 18.15 (Stadion Śląski): Ruch Chorzów – Lech Poznań.
30.03, g. 14.45: Legia Warszawa – Korona Kielce, g. 15: Odra Wodzisław – Górnik Zabrze.