Jesienią GKS wygrał z Wartą 2:1, a Maciej Małkowski radził sobie w pojedynkach z Tomaszem Magdziarzem. Zdjęcie: Maciej Przygoda

Podopieczni trenera Piotra Rzepki nie zdobyli bramki od 319 minut, a jesienią należeli przecież do grupy skuteczniejszych zespołów w drugiej lidze. Gorzej przedstawiała się defensywna gra beniaminka. Na wiosnę z obroną jest równie krucho jak w pierwszej rundzie, a strzelcy wciąż nie mogą się przełamać.
Trener Piotr Rzepka, który mimo niepowodzeń ma po swojej stronie sympatię i zaufanie kibiców GKS-u, uratował zagrożoną poważnie posadę po przegranej z Lechią tuż przed świętami wielkanocnymi. Po kolejnej wysokiej wyjazdowej porażce znalazł się pod ścianą i aby pozostać w Jastrzębiu, musi koniecznie wygrać najbliższy pojedynek. Rywalem będzie w nim Podbeskidzie Bielsko-Biała. Bielszczanie w ostatniej kolejce efektownie pokonali Wisłę Płock i na pewno nie będą przy Harcerskiej łatwym przeciwnikiem. Oba zespoły sąsiadują ze sobą w tabeli, więc zapowiada się zacięte, emocjonujące widowisko. Początek meczu w sobotę o godz. 18.
W Poznaniu piłkarze przedostatniej dotąd drużyny tabeli objęli prowadzenie już po dziesięciu minutach gry po ewidentnym błędzie obrońców GKS-u. Dziesięć minut później wprost z murawy przewieziono do szpitala Łukasza Kaciczaka, któremu założono na głowie 20 szwów.
Na tym jednak kłopoty jastrzębian się nie skończyły, bo po kolejnym kwadransie gry po raz drugi Jakuba Kafkę pokonał Grzegorz Wan. Jeśli drużyna Piotra Rzepki wychodziła na drugą połowę z nadzieją na odwrócenie losów meczu, to szybko, bo już w 47. minucie, odebrało ją trafienie Tomasza Magdziarza. Jastrzębianie po tej stracie grali już nie inaczej niż w meczach z Lechią czy Odrą Opole.

Warta Poznań – GKS Jastrzębie 3:0 (2:0) Wan 10. i 35., Magdzierz 47. (głową)

Warta: Szmatuła – Ignasiński, Jankowski, Najewski, Otuszewski – Ngamayama, Magdziarz, Wojciechowski, Lewandowski (60. Bekas), Wan (66. Pawlak) – Iwanicki (83. Piskuła).

GKS: Kafka – Wrześniak, Kaciczak (19. Grabczyński), Jędrzejczyk, Pielorz – Woźniak (46. Wilczek), Wawrzyczek, Bednarek (59. Małkowski), Adaszek – Narwojsz, Żbikowski.

Zestaw par 24. kolejki, 4.04, g. 19: Piast Gliwice – Kmita Zabierzów. 5.04, g. 15: ŁKS Łomża – Motor Lublin, g. 16: Tur Turek – GKS Katowice, Stal Stalowa Wola – Śląsk Wrocław, g. 18: GKS Jastrzębie – Podbeskidzie Bielsko-Biała, Polonia Warszawa – Warta Poznań, Wisła Płock – Pelikan Łowicz, g. 19: Odra Opole – Lechia Gdańsk.
6.04, g. 14.40: Arka Gdynia – Znicz Pruszków.