Mazik nie zawodzi

W trwającym od minionego czwartku do niedzieli II turnieju Grand Prix PZB seniorów w Krakowie wśród 116 zawodników z 53 krajowych klubów Śląski OZB reprezentowali dwaj zawodnicy RMKS-u Rybnik. W wadze 57 kg po pięciomiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją wystąpił Patryk Cichocki, który po wyrównanej walce uległ 1:2 zawodnikowi ze Strzegomia. Natomiast w wadze 54 kg bardzo dobrze spisał się Mateusz Mazik, zajmując pierwsze miejsce i zostając najlepszym pięściarzem zawodów. W drodze do finału pokonał 3:0 wielokrotnego medalistę MP – Frąckiewicza z Poznania, w półfinale 3:0 pokonał mistrza Polski Jędrzejewskiego ze Słupska, a w walce finałowej przez przewagę w IV rundzie – Janusza Zielonkę z Wisły Kraków. W ringu sekundował mu trener Anatol Jakimczuk. Cichocki i Mazik przygotowują się do MP, które zostaną rozegrane w Dąbrowie Górniczej od 22 do 27 kwietnia. W pierwszym tygodniu kwietnia w niemieckim Halle odbył się mecz bokserski kadetów i juniorów pomiędzy Śląskiem a Niemcami, w którym uczestniczyli młodzi zawodnicy RMKS-u: Łukasz Pinior, Daniel Mętlewicz i Miłosz Laskowski. Ten ostatni przez przewagę już w I rundzie w wadze do 75 kg pokonał mistrza Niemiec kadetów.