Start znów stracił

Remis był i tak szczęśliwy dla dotychczasowego wicelidera, bo do 90. minuty Dąb prowadził na własnym boisku 3:2. Najmniejszych problemów z przeskoczeniem w tabeli spisującego się na wiosnę poniżej oczekiwań Startu nie mieli piłkarze Górek, którzy pewnie pokonali Bemat Lyski.
Aż trzy rzuty karne w odstępie trzech minut obejrzeli kibice w meczu Rudy Kozielskiej z Unią Turza. W końcówce pierwszej połowy gospodarze stanęli przed szansą podwyższenia prowadzenia strzałem z jedenastki. Nie udało się, ale tuż po niefortunnym strzale znów w polu karnym sfaulowali przyjezdni. Tym razem kosztowało ich to utratę bramki. Kilkadziesiąt sekund później po drugiej stronie boiska to gospodarze ratowali się nieprzepisowym zagraniem w polu karnym. Unia wykorzystała jedenastkę i wróciła do gry.

Wyniki 18. kolejki: Strzelec Rzuchów – Ocice Racibórz 1:0 (0:0) Wilczek, Ruda Kozielska – Unia Turza Śląska 2:2 (2:1) Pacyga, Miera – Dzierżęga 2, Górki Śląskie – Bemat Lyski 4:0 (2:0) Krupa 3, Procek, Odra Nieboczowy – Czarni Nowa Wieś 1:1 (0:1) Porwoł – Kołodziejczyk, Dąb Gaszowice – Start Pietrowice Wielkie 3:3 (1:1) Sobeczko 2, Piotrowski – Moskal 2, Drożdź, Przyszłość II Rogów – Gosław Jedłownik 2:0 (0:0) Caniboł, K. Michna, Samborowice – KS Kornowac 0:2 (0:0) L. Gatnar 2, Krzanowice – Buk Rudy Wielkie 1:3 (1:1) Abrahamczyk – Wanglorz, Procek, Wilk.
Najlepsi strzelcy po 18 kolejkach: Andrzej Krupa (Górki) 23, Łukasz Bawół (Pietrowice) 22, Antoni Jeleń (Jedłownik) 18, Leszek Dzierżęga (Turza) 14, Krzysztof Michna (Rogów II), Marcin Procek (Rudy), Mariusz Radziszewski (Jedłownik) po 13.