Rybniczanin jedynakiem w MŚ

Wojciech Sworowski z RMKS-u Rybnik był jedynym reprezentantem Polski w mistrzostwach świata juniorów i kadetów, jakie od 6 do 14 kwietnia odbywały się w Acireale na Sycylii.
Zawodnik RMKS-u po raz pierwszy w swojej karierze sportowej zakwalifikował się na mistrzostwa świata. Kwalifikację zdobył podczas mistrzostw Europy, gdzie wywalczył brązowy medal. Turniej szpadzistów rozegrany został 8 kwietnia. W eliminacji grupowej Wojtek przegrał tylko jeden pojedynek z pięciu i do fazy pucharowej przystępował z numerem 17. Z pierwszej walki pucharowej o 1/64 finału, zawodnik RMKS-u był zwolniony. W kolejnej fazie Sworowski spotkał się z zawodnikiem Oleksym Symonienko z Ukrainy (5. miejsce w ME w 2008 roku). Po bardzo trudnej walce rybniczanin wygrał 15:10. W walce o 1/16 finału nasz zawodnik walczył z innym Ukraińcem Wsiewołodem Diaczenko. Niestety przegrał tę walkę 9:15 i ostatecznie zajął 22. miejsce w stawce 96 zawodników.
Tym startem Wojtek zakończył bardzo udany sezon 2007/2008 w kategorii kadetów, zdobywając brązowy medal na ME, wygrywając drugi raz z rzędu klasyfikację generalną Polskiego Związku Szermierczego i zdobywając Puchar Polski kadetów w sezonie 2007/08. Od następnego sezonu nasz zawodnik będzie już walczył w kategorii juniora (do lat 20) i mamy nadzieję, że wyniki i doświadczenie, które zdobywał w tym sezonie, pokażą, że Wojtek będzie jeszcze niejednokrotnie reprezentował Rybnik na arenie międzynarodowej. Sekcja szermiercza dziękuj za pomoc finansową, jaką udzieliła firma Rojek-Decor, oraz dyrekcji i radzie pedagogicznej Liceum Sióstr Urszulanek w Rybniku za wyrozumiałość i umożliwienie Wojtkowi przygotowania się do zawodów najwyższej rangi – mówi trener Artur Fajkis.