Mistrz Polski w wadze koguciej Mateusz Mazik, trener Anatol Jakimczuk i wicemistrz w wadze piórkowej Patryk Cichocki

Ze srebrnym medalem z 79. Indywidualnych MP rozegranych w Dąbrowie Górniczej wrócił także kolejny zawodnik RMKS-u Patryk Cichocki, startujący w kategorii do 57 kg. Dwa medale zdobyte przez rybniczan pozwoliły zająć 3. miejsce drużynie Śląskiego Związku Bokserskiego. Przed nim uplasował się Podlaski ZB, a na pierwszym miejscu Wielkopolski ZB.
– Patryk w walce ćwierćfinałowej 10 punktami pokonał Dawida Janię z Krakowa, w półfinale w stosunku 18:7 Łukasza Łojka z Elbląga. Na finał zabrakło mu już sił. Przegrał z kadrowiczem Polski Michałem Chudeckim z Poznania. Miał przerwę w treningach spowodowaną kontuzją nogi, dlatego jego sukces jest tym cenniejszy – komentował występ swoich podopiecznych trener Anatol Jakimczuk.
Młody Mateusz Mazik w swojej pierwszej walce wysoko (41:15) pokonał wicemistrza kraju Adriana Frąckiewicza z Poznania, w półfinale równie wysoko punktował Sebastiana Wołkowskiego z Tygrysa Elbląg, natomiast w walce finałowej po bardzo emocjonującym pojedynku 3 punktami wygrał z wielokrotnym reprezentantem i mistrzem kraju Krzysztofem Rogowskim z Poznania. Poza złotym medalem i mistrzowską szarfą Mateusz otrzymał również puchar dla najlepszego zawodnika ze Śląska.
W rozegranych przed tygodniem mistrzostwach kraju stratował jeszcze Piotr Buchta w kategorii do 91 kg, ale przegrał walkę ćwierćfinałową z Mariuszem Welcem z Poznania.
Mazik i Cichocki otrzymali od trenera kadry Ludwika Buczńskiego powołanie na pięściarski dwumecz, który w połowie maja odbędzie się w Irlandii.