Daniel Mętlewicz to kolejny w tym roku zawodnik RMKS-u, który stanął na najwyższym stopniu podium MP

Pięściarz RMKS-u Rybnik Daniel Mętlewicz zdobył złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i tytuł mistrza kraju kadetów. W zawodach rozgrywanych od 28 kwietnia do 4 maja w Świdnicy podopieczny trenerów Zbigniewa Gąsiorowskiego i Anatola Jakimczuka okazał się najlepszy w kategorii wagowej do 70 kg. Był też jedynym z dziewięcioosobowej grupy młodych śląskich bokserów, który stanął na najwyższym stopniu podium. Poza nim do finału dotarł Henryk Obiała z Katowic, który ostatecznie wywalczył wicemistrzostwo kraju.
Bardzo dobrze spisali się również dwaj inni zawodnicy RMKS-u, którzy w ubiegłym tygodniu startowali w międzynarodowym turnieju bokserskim w Ostrawie. W kategorii wagowej do 54 kg najlepszy okazał się Piotr Filipowski, który w finale pokonał dwukrotnego mistrza Czech, a w wadze ciężkiej triumfował Patryk Kuśka.