Srebrny medal Nicole

Z czwórki dżudoków Polonii Rybnik, którzy zakwalifikowali się do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady młodzieży w Głogowie, najlepiej wypadła w kategorii +70 kg Nicole Kukuczka.
Rybniczanka przegrała dopiero w finale ze starszą, bardziej utytułowaną Kamilą Wasek z Juwenii Wrocław. Klubowa koleżanka Nicole, Karolina Wojciechowska, startująca w kategorii do 44 kg, przegrała swoją pierwszą walkę i została ostatecznie sklasyfikowana na 13. miejscu. W rywalizacji juniorów tuż za podium uplasował się Przemysław Smołka w kat. do 81 kg, który walkę o finał przegrał z późniejszym zwycięzcą mistrzostw Tomaszem Gadajem z Truso Elbląg, a w starciu o trzecie miejsce uległ Oliwierowi Romaniukowi z krakowskiej Wisły. Drugi z rybniczan Karol Harazim tak jak Karolina przegrał pierwszą walkę i został sklasyfikowany na 17. miejscu. W finałowych turniejach dżudo juniorek i juniorów startowało ogółem ponad 260 zawodników.