Małgorzata Turek z trenerem Januszem Taranczewskim

Najlepszą szablistką Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży została Małgorzata Turek z IKS-u Bushido Rybnik.
W ćwierćfinale rybniczanka pokonała Karolinę Walczak z TSM Sosnowiec 15:6, w półfinale Maję Rakowską (UKS 13 Białystok) 15:9, a w finale w takim samym stosunku Angelikę Wątor (TMS Sosnowiec). Złoty medal trzynastoletniej podopiecznej trenera Janusza Taranczewskiego wywalczony w kategorii wiekowej do lat 15 to jedna z największych niespodzianek szermierczej OOM.
– Gosia miała bardzo trudne wejście, od razu trafiła na faworytki. Pokonywała je po kolei aż do finału. To jej drugi tak duży sukces w karierze po brązowym medalu mistrzostw Polski juniorek. W tym roku została mistrzynią Śląska juniorów, a w drużynie z siostrą Natalią i Aleksandrą Kordas, wicemistrzynią Śląska młodzieżowców – mówi Janusz Taranczewski.
Małgorzata Turek jest mieszkanką Knurowa, skąd od paru lat kilka razy w tygodniu dojeżdża na treningi do Rybnika. Szermierka to jej niejedyna pasja, ale – o czym świadczy choćby ostatni wynik – należy do grona najbardziej utalentowanych szablistek w kraju.