Widowiskowe mecze o ćwierćfinał

Podopieczni trenera Franciszka Krótkiego trafili na lidera trzeciej ligi Raków Częstochowę. Z kolei Przyszłość Rogów walczyła z wiceliderem grupy I czwartej ligi Ruchem Radzionków.
Mecz w Rogowie skończył się po dogrywce i rzutach karnych zwycięstwem Ruchu. W Rybniku lepsi okazali się gospodarze, którzy przy rezultacie 1:3 strzelili cztery kolejne bramki, odnosząc okazałe zwycięstwo. Stadion przy Gliwickiej odwiedziła w ubiegłotygodniowy wtorek rekordowa w tym sezonie grupa kibiców. To właśnie dzięki nieustającemu dopingowi rywalizacji obu zespołów towarzyszyła fantastyczna atmosfera. W sektorze gości zasiadła też kilkudziesięcioosobowa grupa dopingująca Raków. Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla gospodarzy, którzy objęli prowadzenie po znakomitym uderzeniu Piotra Pacholskiego. Częstochowianie wyrównali strzałem z rzutu karnego, a tuż po przerwie wyszli na prowadzenie po trafieniu z rzutu wolnego. Gdy w 60. minucie po rykoszecie w polu karnym piłka znów ugrzęzła w bramce Andrzeja Skrockiego, wydawało się, że mimo dzielnej postawy rybniczanie pożegnają się z ćwierćfinałem okręgowego pucharu. Jednak w 73. minucie kontaktowego gola zdobył Grzegorz Bogdan, który rozegrał we wtorek bardzo dobre spotkanie, Po ośmiu minutach był już remis, bo Kamil Kostecki wykorzystał rzut karny. Zanosiło się na dogrywkę, ale piłkarze trzecioligowca natarli na bramkę rybniczan i... w 85. minucie stracili czwartego gola po błędzie obrońcy, a w ostatniej minucie – piątego, będącego konsekwencją błyskawicznie przeprowadzonej przez rybniczan trójkowej kontry.

ROW Rybnik – Raków Częstochowa 5:3 (1:1) Pachoslki 17., Bogdan 73., Kostecki 81. (karny) i 90., Jaśkiewicz 85. – Bielecki 32. (karny) i 49., Witczyk 60.
ROW: Skrocki – Procek, Świety, Reclik (46. Starowicz), Mitura – Pacholski (58. Kostecki), Bogdan (78. Kruczek), Nowak (46. Jary), Jaśkiewicz – Buchała, Piełka.

Przyszłość Rogów – Ruch Radzionków 6:7 (1:1, 1:1, 4 : 5) Kobeszko 14., Caniboł 114. – Murzyłowski 20., Szuker 101.

Rogów: Hajek – Pucka, Malcher, Sander (Pleszko), Kachel – Styczeń (46. Lalik), Pokorny (90. Romanowicz), Mościcki, Caniboł – Kuś (46. Michna), Kobeszko.

Wyniki pozostałych spotkań 1/8 finału: Carbo Gliwice – Pniówek Pawłowice 1:5 (0:1) Wysogląd 79. – Przybyła 40. (karny) i 49., Cybulski 53., Idus 68., Dudek 75., KS Częstochowa – Górnik Mysłowice 2:4 (1:1) A. Wiśnowski 41., Karoń 69. (karny) – Kroczek 9. (karny) i 54. Kusiak 50., Luty 57.

Zestaw par 1/4 finału, 27.05, g. 17: Rekord Bielsko-Biała – Ruch Radzionków, Koszarawa Żywiec – Górnik Mysłowice, Źródło Kromołów – Energetyk ROW Rybnik, Beskid Brenna – Pniówek Pawłowice,
Zestaw par 1/2 finału, 3.06, g. 17: Źródło Kromołów / Energetyk ROW Rybnik – Beskid Brenna / Pniówek Pawłowice; Rekord Bielsko-Biała / Ruch Radzionków – Koszarawa Żywiec / Górnik Mysłowice.
Finał PP na szczeblu Śląskiego ZPN zostanie rozegrany 10 czerwca o godz. 17.