Kamil Cieślar pierwszy start na żużlowym torze ma już za sobą. 31 maja wystąpi w II Memoriale Łukasza Romanka obok gwiazd polskiej ekstraligi

W tym pierwszym turnieju z dorobkiem 37 pkt zwyciężyła drużyna Marmy Rzeszów, dla której komplety 12 pkt zdobyli D. Lampart i M. Szostek. Na drugim miejscu uplasowali się juniorzy z Rybnika, którzy zgromadzili na swoim koncie 26 pkt (M. Konsek 8 (0 3 2 3), K. Fleger 3 (1 2 W 0), P. Paliga 7 (3 2 0 2), M. Chochliński 8 (2 1 3 2). Na trzecim miejscu uplasowała się ekipa Unii Tarnów (22 pkt), a na czwartym Atlasu Wrocław (21 pkt). Warto zauważyć, że w zespole Włókniarza Częstochowa, który z 9 pkt zajął miejsce piąte, zadebiutował wychowanek Rybek Rybnik Kamil Cieślar, dla którego były to pierwsze oficjalne zawody na torze żużlowym. W czterech startach aktualny ciągle jeszcze mistrz Polski w miniżużlu zdobył 2 pkt (1 d 1 W). Start Cieślara w barwach Włókniarza to efekt jego wypożyczenia do klubu z Częstochowy. Jak poinformował nas Andrzej Skulski, prezes Rybek, umowa zwarta między klubami obejmuje bieżący sezon, ale zakłada też możliwość jej przedłużenie o kolejny rok. – Teraz już najwięcej będzie zależeć od samego Kamila i jego podejścia do żużla. Jeśli będzie czynić postępy, ma szanse na występy w turniejach młodej ekstraklasy, w których będą rywalizować trzyosobowe zespoły juniorów poszczególnych drużyn ligowych. Pierwszy taki turniej ma się odbyć na początku lipca – mówi prezes Andrzej Skulski. Wielu kibiców chciałoby, by Cieślar już teraz związał się z RKM-em Rybnik, ale takie rozwiązanie mogłoby się okazać dla początkującego żużlowca niekorzystne. Trudno nie zauważyć, że RKM zmaga się z klęską urodzaju juniorów. Nawet ci, którzy przed rokiem zdobyli z drużyną mistrzostwo Polski juniorów, startują zbyt rzadko, by mogli czynić postępy. Przed sezonem prezes Szołtysek deklarował wykorzystanie potencjału żużlowej młodzieży, ale na razie w meczach ligowych trudno dopatrzyć się odważnego stawiania na młodzież.
Najbardziej utytułowanego z wychowanków Rybek Rybnik rybniccy kibice będą mogli zobaczyć w akcji 31 maja, kiedy to na stadionie miejskim zostanie rozegrany II Memoriał Łukasza Romanka. Obok gwiazd polskiej ekstraklasy takich jak Tomasz Gollob, Andreas Jonsson czy Greg Hancock wystąpi właśnie Kamil Cieślar.

W minioną sobotę w Częstochowie rozegrano drugą rundę Pucharu Polski w miniżużlu. Z kompletem 15 punktów zwyciężył bydgoszczanin Szymon Woźniak. Drugi był Adrian Cyfer (12+3 pkt) z Wawrowa, a trzeci Rafał Malczewski (12+2 pkt) z Częstochowy. Najlepszy miniżużlowiec z Rybnika Karol Mitko z 11 pkt (3 2 2 2 2) zajął piąte miejsce. Dopiero siódme miejsce zajął zwycięzca I rundy PP Mateusz Liszka, który startując ze zmiennym szczęściem, zdobył 8 pkt (3 2 W 3 u). 11. miejsce zajął w Częstochowie zdobywca 6 pkt Mateusz Wieczorek (2 2 0 1 1).