Pniówek w III lidze

Piłkarze Pniówka Pawłowice nie sprostali mistrzowi grupy I czwartej ligi śląskiej i w przyszłym sezonie znów będą walczyć o awans z ROW-em Rybnik, Beskidem Skoczów i BKS-em Bielsko.
Podopieczni trenera Czesława Miki przegrali w środę mecz wyjazdowy 1:3, a na własnym stadionie zremisowali 1:1 i do kolejnej fazy barażowej o wejście do drugiej ligi awansowała drużyna GKS-u Tychy.
W szeregach obu zespołów, które zdobyły mistrzostwo czwartej ligi, kluczowymi zawodnikami w całym sezonie byli piłkarze z doświadczeniem pierwszoligowym. W drużynie Pniówka Dariusz Kłoda, Marcin Klaczka i Jarosław Bujok, a w Tychach: Krzysztof Bizacki, Jarosław Zadylak i Mariusz Masternak. Rywalizacja zapowiadała się na bardzo interesującą nie tylko z tego powodu. Przed barażami oba zespoły zmierzyły się w pierwszej rundzie okręgowych rozgrywek Pucharu Polski. Lepsi w tym starciu byli piłkarze z Pawłowic, którzy wygrali z GKS-em 3:0. Tamto zwycięstwo z pewnością podgrzało atmosferę przed meczami barażowymi, ale ostatecznie pozostało tylko pocieszającym wspomnieniem.
W Tychach cztery bramki padły w odstępie 9 minut. Cztery minuty po tym, jak gospodarze objęli prowadzenie po trafieniu z rzutu karnego, wyrównał Maroszek. Tyszanie jednak błyskawicznie odpowiedzieli, a po kolejnych trzech minutach ustalili wynik spotkania, który – jak się okazało – był wystarczającą zaliczką do zwycięstwa w dwumeczu.

GKS Tychy – Pniówek Pawłowice 3:1 (0:0) Odrobiński 73. (karny), Słonina 79., Wesecki 82. – Maroszek 77.

Tychy: Kojdecki – Mańka, Masternak, Kopczyk, Zadylak – Wania (87. Kuzak), Kasprzyk, Odrobiński, Słonina – Wróbel (76. Buturla), Wesecki (90. P. Kozłowski).
Pniówek: Kuterek – Przybyła, Mazur, Rucki, Bujok – Król (87. Cichecki), Mazurek (83. Cybulski), Ćmich (75. Tomala), Zyzak – Szczęsny (69. Taraszkiewicz), Maroszek.

Pniówek Pawłowice – GKS Tychy 1:1 (0:1) Maroszek 79. – Wesecki 24.

Pniówek: Kuterek – Przybyła, Mazur, Rucki, Bujok – Król (67. Cichecki), Mazurek (46. Taraszkiewicz), Szczęsny (88. Cybulski), Tomala (53. Dudek) – Zyzak, Maroszek.
Tychy: Kojdecki – K. Kozłowski, Kopczyk, Masternak, Zadylak – Wania (88. Buturla), Słonina, Kasprzyk, P. Kozłowski – Wesecki, Wróbel (67. Kuzak).