Ostatni szlif

W ostatnim sprawdzianie przed ligową premierą zespół GKS Jastrzębie wysoko pokonał trzecioligowy Energetyk ROW Rybnik. Stracili przy tym Łukasza Pielorza, który po kwadransie gry z powodu kontuzji musiał opuścić plac gry. Pielorz trafił na oddział ortopedyczny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2. Na pewno nie zagra w pierwszych meczach nowego sezonu. Jego kontuzja pokrzyżowała plany trenera Jerzego Wyrobka, który planował wystawienie go od pierwszej minuty w ligowym spotkaniu ze Zniczem.
W pierwszej części meczu rybniczanie byli równorzędnymi partnerami dla pierwszoligowców z Jastrzębia Zdroju. Jednak na przerwę schodzili z bagażem dwóch goli. Padły one w odstępie zaledwie 120 sekund w niemal identycznych okolicznościach. Najpierw po rzucie rożnym głową piłkę do bramki Andrzeja Skrockiego skierował Kamil Wilczek, a dwie minuty później też po kornerze z bliska gola zdobył Robert Żbikowski.
Kiedy po zmianie stron Wilczek podwyższył na 3:0, z piłkarzy gospodarzy najwyraźniej uszło powietrze. Na ich szczęście po godzinie gry trener Wyrobek wymienił praktycznie cały skład. Jednak wszystko wskazuje na to, że w sobotę na mecz przeciwko Zniczowi jastrzębianie wyjdą w niemal identycznym ustawieniu jak rozpoczynali spotkanie w Rybniku. Pielorza na prawej obronie zastąpi najprawdopodobniej Janusz Wrześniak.
Kiedy wydawało się, że nic w tym meczu już się nie wydarzy, kolosalny błąd popełnił drugi bramkarz drużyny z Rybnika Leszek Romański. Wykorzystał go Jarosław Wieczorek, ustalając wynik meczu.
W środę, 23 lipca, podopiecznych trenera Franciszka Krótkiego czeka kolejny sprawdzian. Tym razem w Pszowie zagrają z tamtejszym Górnikiem. Początek meczu o godz. 18.
Energetyk ROW Rybnik – GKS Jastrzębie 0:4 (0:2)
0:1 Wilczek (41), 0:2 Żbikowski (43), 0:3 Wilczek (51), 0:4 Wieczorek (85)
ROW: Skrocki (46. Romański) – Reclik, Mitura, Procek, Pacholski – Kuś (46. Janik), Jary (69. Pieczka), Sałek (81. Nowak), Żyrkowski (46. Dzięgielowski) – Szatkowski (46. Krótki), Buchała (60. Jaśkiewicz).
GKS: Kafka (46. Tomala) – Pielorz (15. Ciemięga, 60. Chrabąszcz), Wrzask, Grabczyński, Bednarek – Woźniak, Wawrzyczek (60. Gorzała), Wilczek (60. Kostecki), Narwojsz (60. Wieczorek) – Kubisz (60. Łaciok), Żbikowski (60. Łaciok)