Dwa zwycięstwa i remis

Remisem 1:1 i podziałem punktów zakończył się sobotni, wyjazdowy, mecz Odry Wodzisław w Kielcach, rozgrywany w ramach 21. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Pierwszą dopiero bramkę w rundzie wiosennej wodzisławianie stracili w 44. minucie spotkania. Wyrównującego gola również zdobył piłkarz Korony. W 71. minucie po dośrodkowaniu Piechniaka własnego bramkarza pokonał Brazylijczyk Hernani.
W Bydgoszczy cenne i pewne zwycięstwo 3:0 nad miejscową Delectą odnieśli siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Był to już ostatni mecz rundy zasadniczej PlusLigi. Dzięki tej wygranej jastrzębianie wskoczyli na trzecie miejsce w tabeli i w pierwszej rundzie play-off zmierzą się właśnie z Delectą Bydgoszcz.
Swój pierwszy wiosenny mecz wygrali też w sobotę trzecioligowi piłkarze Energetyka ROW Rybnik. Po przeciętnym meczu i bramkach zdobytych w samej końcówce pokonali na swoim boisku  Start Bogdanowice 2:0.