Unia znów mistrzem!
Drużyna Unii Racibórz obroniła tytuł mistrza Polski kobiet. W sobotę piłkarki Unii wygrały 5:0 z Pragą Warszawa, a drugi w tabeli Medyk Konin przegrał 0:1 AZS PWSZ Biała Podlaska. Tym samym na cztery kolejki przed końcem sezonu zawodniczki Unii mają 13 punktów przewagi nad Medykiem. To oznacza, że już teraz mogą świętować zdobycie korony! To drugi tytuł mistrzowski Unii w historii. Pierwsze złoto piłkarki z Raciborza wywalczyły przed rokiem. Podopieczne trenera Remigiusza Trawińskiego będą reprezentować Polskę w rozgrywkach Ligi Mistrzów kobiet.
W sobotnim meczu gospodynie nie pozwoliły długo czekać swoim kibicom na gole. Już po trzech minutach gry Unia prowadziła 2:0 po dwóch trafieniach Anny Sznyrowskiej. Najskuteczniejsza snajperka drużyny mistrzyń Polski tuż przed przerwą skompletowała klasycznego hat tricka. Pozostałe gole dla Unii zdobywały Agnieszka Winczo i Olga Syerova.

UNIA RACIBÓRZ – PRAGA WARSZAWA 5:0 (4:0)
Sznyrowska 2., 3. i 43., Winczo 22., Syerova 54.
Unia: Janeczek – Rytwińska (46. Hajduk), Sosnowska, Kasperska – Syerova, Stobba, Mika (46. Karcz), Wiśniewska (63. Różkowska) – Konsek, Winczo (46. Żelazko), Sznyrowska.