Mistrz dobrego wychowania
50 uczniów z 25 podstawówek walczyło o zaszczytny tytuł mistrza dobrego wychowania w trzeciej edycji bardzo pouczającego dla nich konkursu. Rywalizacja odbyła się w ramach edukacyjnego programu „Szkoła dobrych pomysłów”, a gościny już po raz drugi udzieliła jej Szkoła Podstawowa nr 11. Po części pisemnej wyłoniono 10 finalistów, na których czekały zadania praktyczne. Musieli m.in. zapakować prezent, wybrać z bogatej garderoby stroje, pasujące do wskazanej przez jurorów okazji czy też napisać życzenia dla obchodzących rocznicę ślubu rodziców bądź dziadków.
Były też konkurencje, polegające na wyłapywaniu gaf i nieuprzejmości w czasie oglądania scenek przedstawianych przez uczniów SP nr 11. – Z jednej strony ten konkurs to dla uczniów dobra zabawa, ale z drugiej, przygotowując się do niego, zdobywają bardzo konkretną wiedzę i zaczynają zwracać uwagę na swoje własne zachowanie – zauważa Danuta Dembska ze Szkoły Podstawowej nr 11. – Dwa lata temu postanowiliśmy wykorzystać pomysł realizowany w jednej z sąsiednich miejscowości. Zainteresowanie sprawą zarówno uczniów, jak też nauczycieli dowodzi, że było warto. Mam nadzieję, że w kolejnych latach uda nam się zorganizować następne edycje tego konkursu – mówi Katarzyna Korba z magistrackiego wydziału edukacji.
W czasie przerw uczestnicy zmagań obejrzeli popisy grup tanecznych Przygody i Młodzieżowego Domu Kultury. Tytuł mistrza dobrego wychowania zdobyła Iwona Sobik, uczennica Szkoły Podstawowej nr 5, drugie miejsce zajęła Magdalena Walecka (SP nr 21), a trzecie Beata Kowal (SP nr 16).

Komentarze

Dodaj komentarz