Rybek 2010
18 drużyn stanęło na starcie tegorocznej edycji piłkarskiego turnieju Rybek 2010. Zawody rozegrane zostały w dwóch kategoriach wiekowych.
W turnieju drużyn złożonych z chłopców urodzonych w 1995 roku i młodszych wystartowały cztery zespoły. Najlepsza okazała się Drużyna, która odniosła komplet trzech zwycięstw. Triumfatorzy turnieju w tej kategorii występowali w składzie: Mateusz Mazur, Sebastian Musiolik, Damian Gorzawski, Wojciech Orzeł, Radosław Thiel, Mateusz Makowski, Jakub Salamon, Tomasz Berger.
Znacznie większą frekwencją cieszyła się kategoria open. W sumie w turniejowe szranki stanęło 14 drużyn, które podzielone zostały na trzy grupy eliminacyjne. Ich zwycięzcy awansowali do finału. W nim najlepsza okazała się Ustronianka, która w decydujących meczach pokonała Rymera 1:0 i Ligotę 3:0. Zwycięski zespół występował w składzie: Kuba Czarnecki, Tomasz Podleśny, Tomasz Gaj, Jarosław Łasecki, Radosław Chrószcz, Artur Tumula, Marek Wojciech, Sylwester Goraus, Łukasz Szewczul, Grzegorz Kotański. Najlepszym strzelcem turnieju został zawodnik triumfatorów Kuba Czarnecki, który w sumie zdobył 10 goli.
W czasie turnieju dla dzieci uczestniczących w imprezie prezydent Rybnika Adam Fudali w towarzystwie przeprowadził konkurs wiedzy o mieście. Jego uczestnicy obdarowani zostali słodyczami.