Z nadziejami do Danii
Na cztery dni przed rewanżowym meczem Ligi Mistrzyń piłkarki Unii Racibórz wygrały w ligowym meczu z AZS Wrocław 5:1.
Generalny sprawdzian przed środowym spotkaniem z Broendby Kopenhaga wypadł zatem obiecująco. Już w pierwszej połowie mistrzynie Polski strzeliły dwa gole i kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku. Tych goli mogło być więcej, ale unitki nie wykorzystały kilku dogodnych okazji do podwyższenia wyniku. Po przerwie jeszcze trzykrotnie zespół Unii znalazł sposób na sforsowanie defensywy gospodyń. Wrocławianki tylko raz zaskoczyły Darię Antończyk.
Trener Remigiusz Trawiński był bardzo zadowolony z dyspozycji swojej ekipy. Unitki nie ukrywały, że myślami były już przy rewanżowym meczu Ligi Mistrzyń. Do Kopenhagi piłkarki wraz ze sztabem szkoleniowym zespół Unii wyleciał we wtorek z lotniska w podkrakowskich Balicach. Na 19.30 zaplanowany był ich trening na obiekcie Broendby. Dzisiaj (13 października) zagrają z piłkarkami z Kopenhagi. Ekipa Unii jest mocno zmotywowana i, mimo iż faworytkami są Dunki, chce walczyć o jak najlepszy wynik. Przypomnijmy, że w pierwszym meczu rozegranym w Raciborzu Dunki wygrały 2:1. Chcąc myśleć o awansie do następnej rundy, podopieczne trenera Trawińskiego muszą wygrać 2:0.

AZS WROCŁAW – UNIA RACIBÓRZ 1:5 (0:2)
Pawlak 66. – Żelazko 6. i 78., Winczo 16., Sznyrowska 64., Pożerska 70.
RTP Unia: Antończyk – Konsek, Mika, Hajduk (Sokolenko 57.) – Bojdova, Stobba, Pożerska (Sosnowska 75.), Wiśniewska (Kawelec 67.) – Żelazko (Maciaszczyk) – Winczo, Sznyrowska.