Piłka po ataku Igora Yudina przebiła się przez blok kieleckiego zespołu / Wacław Troszka

Zespół Jastrzębskiego Węgla odniósł pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Jastrzębianie w trzeciej kolejce rozgrywek PlusLigi łatwo pokonali we własnej hali ekipę Farta Kielce 3:0.

Mecz nie był ciekawym widowiskiem. Jastrzębianie od początku uzyskali ogromną przewagę. Zawodnicy beniaminka ligi mieli ogromne problemy z przyjęciem świetnych zagrywek siatkarzy trenera Igora Prielożnego.  - Takie było założenie: od pierwszych piłek grać na pełnych obrotach, by przeciwnicy nie mieli złudzeń, że są w stanie nawiązać z nami równorzędną walkę - mówił po meczu słowacki szkoleniowiec.

To zadanie siatkarze Jastrzębskiego Węgla wypełnili wręcz wzorowo. W pierwszym secie wręcz zmiażdżyli przyjezdnych zwyciężając do 14. To najwyraźniej pozbawiło złudzeń rywali, że stać ich na wywiezienie z hali w Szerokiej korzystnego rezultatu. Rzeczywiście w kolejnych setach nie podjęli walki.

Prawdziwym testem możliwości zespołu Jastrzębskiego Węgla będzie najbliższy mecz z Asseco Resovią Rzeszów, który rozegrany zostanie już w środę (3 listopada) w hali przy ul. Reja. Ze względu na transmisję telewizyjną rozpocznie się on o godz. 20.30.